Lokomotywa stojąca na placu przy dworcu kolejowym jest symbolem Skarżyska-Kamiennej – miasta kolejarzy. Potężny parowóz PT-47, zwany potocznie „Petuchą” wymagał remontu nie tylko z uwagi na upływ czasu, ale i działalność wandali.
Jak informuje Robert Bodo, zastępca dyrektora skarżyskiego Muzeum im. Orła Białego, prace powinny zakończyć w najbliższych dniach. W zabytkowym parowozie wstawiane są nowe szyby, odmalowywane elementy i wykonywane drobne prace blacharskie. W drzwiach pojawi się także nowy zamek, ponieważ obowiązuje zakaz wchodzenia do środka lokomotywy.
Remontują "Petuchę"
Trwa remont lokomotywy, stojącej przy skarżyskim dworcu PKP. „Petuchę” odnawiają pracownicy Muzeum im. Orła Białego.
- 11.04.2019 11:22
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze