- Pamiętajmy, że to radosne święto. Świętujemy rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, spisanej, nowoczesnej konstytucji, która wprowadzała trójpodział władzy, mówiła o równości wobec prawa, likwidowała liberum veto. Była ona symbolem zwycięstwa ludzi dążących do niezależnej, wolnej i silnej Polski. Niestety w tym roku nie możemy świętować tak, jak zwykle. Tym bardziej 3 Maja powinien być dla każdego z nas okazją do szczególnej refleksji – mówił prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.
Reklama
229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W tym roku, z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, nie mogła odbyć się tradycyjna uroczystość z okazji Święta Konstytucji. Rocznicę w imieniu skarżyskiego samorządu upamiętnił prezydent miasta, który złożył kwiaty pod pomnikiem poświęconym Bojownikom o Niepodległość.
-
Paulina Pałka
- 03.05.2020 12:53
Data dodania:
03.05.2020 12:53
Temperatura: 26°C Miasto: Kielce
Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ
Masz temat? Napisz do nas!
Reklama
Reklama


Napisz komentarz
Komentarze