Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 grudnia 2025 13:37
Reklama
Reklama

Trwa akcja wymazów w kierunku Covid-19 nauczycieli najmłodszych klas

Ruszyła akcja wymazów w kierunku Covid-19 nauczycieli klas I-III. Chęć przebadania się zadeklarowało prawie 6 tys. 300 osób pracujących w świętokrzyskich szkołach. Uczniowie mają wrócić do ławek 18 stycznia.

Nauczyciele z województwa świętokrzyskiego badają się na obecność koronawirusa. W szpitalu tymczasowym na terenie Targów Kielce rozpoczęło się dobrowolne i bezpłatne testowanie pedagogów uczących w klasach I-III oraz innych pracowników szkół.

W całym regionie zapisało się na badania około 70 proc. osób. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, zaznaczył, że sieć punktów wymazowych pozwala na sprawdzenie wszystkich chętnych nauczycieli.

W każdym powiecie zorganizowano po dwa, lub trzy punkty pobrań. W powiecie kieleckim takich miejsc jest sześć. Jak poinformował Jarosław Ciura, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, są one obsługiwane przez żołnierzy WOT.

Najmłodsze klasy powrócą do nauczania stacjonarnego od 18 stycznia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama