Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 10:40
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Aleksander Kwaśniewski w Kielcach, teatr zaprasza, nowe lokatorki

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.

W Kielcach odbyła się krajowa premiera książki „Prezydent”. Jest to wywiad rzeka jakiego Aleksandrowi Kaczorowskiemu udzielił prezydent Kwaśniewski. W spotkaniu z byłym prezydentem w Poczytalni Na dVoRcu wzięło udział wielu kielczan, którzy nie kryli swojej sympatii do Aleksandra Kwaśniewskiego. Kwaśniewski odwdzięczał się cierpliwie pozując do zdjęć i składając autografy na swojej książce.

Teatr Stefana Żeromskiego wciąż czeka na przeprowadzkę do nowej siedziby, jednak nie czeka bezczynnie. Premiera nowego spektaklu już wkrótce, a co nas na niej czeka reżyser wraz z obsadą przedstawili na konferencji prasowej.

„Sołtys - Ambasador Programu Czyste Powietrze”- to projekt Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Projekt trafił do Bałtowa, bo właśnie ta gmina jako pierwsze podpisała umowę i uruchomiła punkt konsultacyjny WFOŚiGW w Kielcach.

Wdrażają nowoczesne produkty, usługi i stosują w swej działalności innowacyjne technologie - kolejne firmy z regionu świętokrzyskiego nagrodzone w konkursie NOVATOR. W środę 24 maja odbyła się uroczysta gala w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Już w najbliższą niedzielę (28 maja) skarżyskie Muzeum im. Orła Białego zaprasza wszystkich najmłodszych na muzealny dzień dziecka. Tego dnia dzieci do lat 10 mogą wejść na plac gratis, a tam czeka na nich masa atrakcji między innymi tor przeszkód czy światowa premiera modelu StuGa IV z klocków firmy COBI.

Park Etnograficzny w Tokarni ma dwie nowe lokatorki. To dwie jałóweczki, które przyciągają uwagę wszystkich zwiedzających, a w szczególności tych najmłodszych. Młode krówki rasy Limousine pozostaną w skansenie przez co najmniej rok.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama