Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 09:33
Reklama

Każda bariera jest do pokonania

W Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach obradowała kapituła konkursu Świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy. Głosowano w trzech kategoriach, a zwycięzców poznamy już 5 grudnia na uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Łatwy dostęp, skuteczna komunikacja i przyjaciel osób niepełnosprawnych to kategorie konkursowe Świętokrzyskich Burzycieli Barier im. Anny Sowy. Senator Krzysztof Słoń podkreślał, jak duże znaczenie ma przyznawana nagroda. Cieszył się, że tyle osób działa na rzecz innych potrzebujących, a punkt widzenia zależy od sytuacji, w której sami się znajdujemy.

Andrzej Michalski, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zaznaczał, że konkurs organizowany jest od 2016 roku. Mówił jakie zmiany zachodziły w tym obszarze na przestrzeni lat.

Uroczysta gala organizowana jest ze względu na Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Kapituła konkursowa chce wyróżnić wszystkich, którzy przyczyniają się do poprawy jakości życia zarówno starszych, jak i młodszych osób z dysfunkcjami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama