Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 10:41
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Nie rób sobie jaj ze zdrowia!

Zapraszamy do kolejnego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

1. Zeszłej nocy w całej Polsce sytuacja pogodowa dała się we znaki. W województwie świętokrzyskim było aż 47 zgłoszeń. Strażacy mieli pełne ręce pracy.

2. Tradycją jest już, że co roku Urząd miasta Kielce wraz ze swoimi partnerami zaprasza kieleckie szkoły podstawowe do przystrojenia świątecznego drzewka. Finał akcji na najładniej i ciekawiej udekorowaną choinkę już 19 grudnia.

3. Dobiega końca modernizacja budynku przy ul. Sikorskiego 20 w Skarżysku-Kamiennej. Docelowo ma to być nowa siedziba Powiatowego Urzędu Pracy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już na początku grudnia rozpoczną się prace przeprowadzkowe jednostki do nowego obiektu.

4. Dokładnie 5 lat temu został powołany nowy Zarząd Powiatu w Kielcach na czele ze starostą Mirosławem Gębskim. „To były pracowite choć trudne lata pracy, podczas pandemii oraz wybuchu wojny na Ukrainie” mówił starosta kielecki. Przyszedł czas na podsumowanie 5- letniej kadencji.

5. W Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbyło się ważne spotkanie edukacyjne poświęcone badaniom nowotworowym “Rak nie musi zabijać”. Na miejscu byli członkowie Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Gladiator i urolodzy.

6. Po wielu przeciwnościach losu nabiera tempa remont Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi. Prace trwają przy budynku głównym, za nie długo powinny ruszyć także w obiektach bocznych. Magistrat chce w nich urządzić kawiarenkę i obserwatorium… nietoperzy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama