Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

"Wszystko, co po tamtej stronie płota, to Twój wróg!" - “Sami Swoi. Początek”

“Sami Swoi” to kultowa komedia opowiadająca o zwaśnionych rodzinach Karguli i Pawlaków. Została nakręcona w 1967 roku. Historia toczyła się tuż po zakończeniu II wojny światowej, kiedy to słynni bohaterowie musieli opuścić Kresy Wschodnie i osiedlić się na Ziemiach Odzyskanych. Wielki sukces tego dzieła przyczynił się do powstania jego kolejnych części, a były to: “Nie ma mocnych” i “Kochaj albo rzuć”. Po latach powstał prequel słynnej trylogii - “Sami Swoi. Początek” w reżyserii Artura Żmijewskiego. Większość zdjęć i nagrań realizowano w Muzeum Wsi Kieleckiej, a także na Świętym Krzyżu. Sprawdźmy jak bohaterowie poradzili sobie, odgrywając te słynne postacie, które zna już praktycznie każdy.

W głównych rolach na ekranach kin zobaczymy Adama Bobika wcielającego się w postać Kazimierza Pawlaka i Karola Dziubę, który zagrał jego zwaśnionego sąsiada Władysława Kargula.

W nowej części widzowie zobaczą także Annę Dymnę, którą możemy znać ze starszych wersji filmu, jako Anię Pawlakównę. Kobiecą część komedii dopełniły m.in. Weronika Humaj, jako Mania Ziębicka oraz młodsze pokolenie aktorskie, również z regionu świętokrzyskiego.

Promocja regionu świętokrzyskiego była możliwa dzięki nagraniom do filmu, które realizowano Muzeum Wsi Kieleckiej oraz na Świętym Krzyżu. Umowa między producentami komedii a województwem świętokrzyskim opiewa na 500 tysięcy złotych.

“Sami Swoi. Początek” prequel słynnej trylogii, pojawi się w kinach już 16 lutego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama