Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 09:19
Reklama
Reklama

„Piękne relacje tworzą piękne otoczenie”: piknik integracyjny w Skarżysku

Na terenach zielonych przy Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku- Kamiennej odbył się sąsiedzki piknik integracyjny pod nazwą „Piękne relacje tworzą piękne otoczenie” . Jego celem było budowanie lokalnych więzi oraz promowanie działań integracyjnych.
Kliknij aby odtworzyć

W programie znalazło się wiele atrakcji – od wspólnego grillowania, przez gry i zabawy dla dzieci, po warsztaty artystyczne i ogrodnicze. Uczestnicy mieli okazję posadzić wspólnie krzewy ozdobne, które teraz będą cieszyć oko przez kolejne sezony.

Jednym z punktów programu wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu na projekt muralu, który już niebawem ozdobi ścianę budynku Centrum Integracji Społecznej. Organizatorzy podkreślają, że inicjatywa powstania muralu to nie tylko sposób na upiększenie przestrzeni miejskiej, ale przede wszystkim na budowanie tożsamości lokalnej.

Maluchy, które przyszły z rodzicami na piknik mimo zastanej, deszczowej pogody miały zaaranżowane całe popołudnie.

Podczas pikniku mieszkańcy mogli zapoznać się z ofertą m.in. stoiska Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji czy Centrum Usług Społecznych w Skarżysku.

Organizatorami pikniku było Stowarzyszenie „STACJA KULTURA”, wspólnie z Centrum Integracji Społecznej, przy ścisłej współpracy z Miejskim Centrum Kultury.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama