Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Powiat skarżyski:

Skarżysko-Kamienna

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z gminy Skarżysko-Kamienna  – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

Wywiad z gwiazdą: Zbigniew Wodecki

Któż z nas nie zna utworów takich jak „Zacznij od Bacha”, „Chałupy welcome to” czy tytułowej piosenki z serialu Pszczółka Maja. Aż trudno uwierzyć, że twórca tych hitów na polskiej scenie muzycznej występuje już od ponad 40 lat. W niedzielę Zbigniew Wodecki gościł w Kielcach. Nam przed koncertem w Galerii Korona, udało się porozmawiać z artystą.

13.03.2013 13:04
Komentarz polityczny Marzeny Okły-Drewnowicz

Ostatnie wydarzenia w sejmie – kwestię dyskusji nad odwołaniem obecnego rządu – ocenia przed naszą kamerą posłanka PO, Marzena Okła-Drewnowicz.

12.03.2013 20:20
Wyjątkowy koncert w Ostrej Bramie

W związku z 8. rocznicą śmierci 25 marca o godzinie 18. 30 w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbędzie się wyjątkowy koncert zagrany w hołdzie Janowi Pawłowi II. Swoim patronatem koncert obieli prezydent Roman Wojcieszek i kustosz Sanktuarium ksiądz Jerzy Karbownik. W Ostrej Bramie wystąpi Warszawska Orkiestra Symfoniczna. Dla mieszkańców Skarżyska wykona Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu”.

12.03.2013 16:42
Koncert fundacji "Daj Szansę"

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejny koncert charytatywny fundacji Daj szansę. O szczegółach mówi Władysława Kuźnia – prezes fundacji.

12.03.2013 16:16
Reklama
Gimnazjum nr 2 zaprosiło szóstoklasistów

Wczoraj w Gimnazjum nr 2 odbywał się Dzień Otwarty. Młodszych kolegów z podstawówek do wybrania właśnie tej szkoły na dalszą edukację, zachęcała młodzież z „dwójki”.

12.03.2013 13:15
Trzy kolejne osoby w rękach policji. Ciąg dalszy ubiegłorocznych zatrzymań

Trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu skarżyskiego i starachowickiego, zatrzymała świętokrzyska policja. Są podejrzewani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Zatrzymania to ciąg dalszy sprawy z ubiegłego roku.

12.03.2013 13:05
Kobieta przedsiębiorcza 2012

W sobotę w Hotelu Kongresowym w Kielcach odbyła się gala nagród Laur Piękna i Kobieta Przedsiębiorcza 2012. Plebiscyt organizowany jest od pięciu lat i z każdą edycją spotyka się z coraz lepszym odbiorem. Tytuł jest dużym wyróżnieniem w skali naszego województwa. W powiecie skarżyskim triumfowała Danuta Banaczek.

12.03.2013 13:00
Sparingi na ringu w kombinacie

Podopieczni Zbigniewa Zaborskiego ostro trenują. W piątek zaprosili do swojej sali treningów w Kombinacie Formy kolegów z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic. O tych sparingach rozmawialiśmy z opiekunem sekcji.

12.03.2013 09:25
Zapraszamy do Bliżyna

Już w niedzielę 24 marca w Bliżynie na malowniczych terenach wokół zalewu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Masters w kolarstwie przełajowym. O tym projekcie rozmawialiśmy z pomysłodawcą i organizatorem zawodów Markiem Sorbianem. Ja tylko dodam, że TV Dami objęła patronat medialny na mistrzostwami.

12.03.2013 08:23
''Na zdrowie'' w Tv Dami - nowy cykl

W Tv Dami, premiera nowego cyklicznego programu "Na zdrowie". W nowym cyklu pokazywać  będziemy działalność i dokonania szpitala powiatowego w Skarżysku. W pierwszym odcinku przyglądamy się pracy działów: ginekologiczno - położniczego i neonatologicznego.

11.03.2013 21:00
"Wokół Kobiety" w MCK

W miniony piątek w Miejskim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Łuczyńskiej "Wokół kobiety". Agnieszka Łuczyńska - zajmuje się malarstwem, fotografią i rzeźbą. W swojej twórczości skupia się na mistycznym opisie wewnętrznych doznań. Tworzy odrealnione, wzbogacone malarską fakturą obrazy fotograficzne. Portret, architektura i pejzaż Gór Świętokrzyskich to jej ulubione tematy. Laureatka nagród, uczestniczka wielu wystaw malarstwa i fotografii m.in. w Hiszpanii, Anglii, Egipcie i Polsce. Członek Stowarzyszenia Twórczego Zenit w Kielcach i Grupy SKART w Skarżysku. Zdjęcia Agnieszki Łuczyńskiej można oglądać jeszcze do 24 marca.  

11.03.2013 17:57
Udany turniej kadetów STS

Kadeci STS udanie występowali podczas turnieju o awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski w siatkówce. Podopieczni Grzegorza Wierzbowicza w hali przy ulicy Sienkiewicza nie dali szans rywalom i wygrali wszystkie mecze.

11.03.2013 17:51
Reklama