Województwo Świętokrzyskie uruchamia nowy projekt strategiczny pn. "Świętokrzyska Edukacja Zawodowa". Kwota dofinansowania wynosi blisko 19,3 mln złotych.
Uczestnicy dwuletniego Instruktorskiego Kursu z Dziedziny Tańca Jazzowego zaprezentowali w niedzielę swoje dyplomowe choreografie w Kieleckim Teatrze Tańca. 15 młodych tancerzy wyrażało swój talent i emocje w siedmiu różnych odmianach tanecznego jazzu.
Od 18 do 19 października w Wojewódzkim Domu Kultury jedno z najważniejszych rockowych wydarzeń w regionie czyli Kielce ROCKują! Przedsmak blues’a oraz ciężkich brzmień rockowych mięliśmy okazję wysłuchać w sobotę, właśnie wtedy miał miejsce Porolog XI edycji Kielce ROCKują.
Na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łopusznie odbyły się II Igrzyska Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Kieleckiego. Panie oraz Panowie rywalizowali ze sobą w kilku dyscyplinach.
Wielka gratka dla fanów piłki nożnej oraz sympatyków jednego z najbardziej zasłużonych klubów w Polsce – Widzewa Łódź! Już 30 września w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się wyjątkowe spotkanie z przedstawicielami czterokrotnego Mistrza Polski, które z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:00 w Hali MCSiR przy ulicy Sienkiewicza 34. Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie darmowy, co stanowi doskonałą okazję, aby zbliżyć się do klubu z tak bogatą historią i tradycją.
Na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego rusza projekt "Kierunek-ZDROWIE". Z projektu skorzysta 350 pracowników dla których zaplanowano badania profilaktyczne, szkolenia antystresowe i warsztaty.
Wójt gminy Nowiny Łukasz Gryń był gościem naszej stacji.
Polski Związek Piłki Nożnej postanowił pośmiertnie uhonorować Damiana Jędrzejewskiego, trenera Alitu Ożarów, złotym medalem za wybitne zasługi dla rozwoju piłki nożnej.
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od dnia 02.10.2024 r, w związku z przedsięwzięciem polegającym na modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc, firma Strabag planuje wprowadzić II etap zmian w organizacji ruchu na ul. Silnicznej.
W dniach 18-20 września odbyły się XXI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym zorganizowane przez SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu. W rywalizacji wzięło udział 51 zespołów z całego kraju. Ratownicy Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach zajęli zaszczytne 5. miejsce plasując się w czołówce najlepszych ekip ratowniczych w Polsce.
We wtorkowy wieczór, 24 września, doszło do potężnego pożaru w magazynie farb i lakierów zlokalizowanym przy ulicy Witosa w Kielcach. Ogień, który objął jedną z hal, zauważono po godzinie 20:00. Na miejsce natychmiast skierowano liczne jednostki straży pożarnej. Obecnie trwa intensywna akcja ratunkowa, której celem jest opanowanie sytuacji i niedopuszczenie, by płomienie przeniosły się na sąsiadujące budynki.
W ramach realizacji programu „Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027” rusza projekt „Kierunek-ZDROWIE” dedykowany pracownikom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.