W piątek miało miejsce oficjalne otwarcie Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza 32. Wydarzenie skupiło wielu gości i oficjeli, którzy przyczynili się do szczęśliwego zakończenia modernizacji historycznej siedziby teatru.
Podczas VII sesji bieżącej kadencji, Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podjął 2 uchwały, na mocy których Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przekaże dla 2 województw: dolnośląskiego i opolskiego, których mieszkańcy zostali poszkodowani podczas powodzi, wsparcie finansowe o łącznej wartości 1 mln zł.
W Pałacyku Zielińskiego w Kielcach odbyło się niezwykłe spotkanie z Ewą Ewart, cenioną dokumentalistką i reżyserką, która zaprezentowała swój film „Do ostatniej kropli”. Wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 95-lecia Wodociągów Kieleckich, podkreślając znaczenie wody i wyzwań związanych z jej zasobami we współczesnym świecie.
Ponad 120 zawodniczek i zawodników z kilkunastu krajów wystartuje w rozpoczynającym się we wtorek w Kielcach 38. Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma. Finałowe walki odbędą się w piątek podczas Międzynarodowych Targów Branży Bokserskiej.
Agnieszka Migoń organizatorka i pomysłodawczyni Wieczoru Modnych Filantropów była gościem naszej stacji. Rozmowa dotyczyła zbliżającego się Wieczoru Modnych Filantropów.
Całe środowisko sportowe żegna trenera klubu Alit Ożarów, który 21 września, w sobotę uległ wypadkowi autokaru w Lechowie (gm. Bieliny).
Geofestiwal to wydarzenie, które odbywa się w sobotę i niedzielę. Każdy może skorzystać z atrakcji, które przygotował najstarszy z rezerwatów przyrody w regionie.
Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach został otwarty po trwającym ponad trzy lata remoncie. Koszt modernizacji zabytkowej siedziby wyniósł około 170 mln zł.
Prezydent Skarżyska-Kamiennej zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach na temat przebudowy układu komunikacyjnego osiedla wielorodzinnego w rejonie ulicy Orkana i Placu Staffa. Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 września o godzinie 18.00 w kawiarni MCK.
Dotychczasowa dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, Grażyna Majewska została odwołana ze stanowiska z dniem 20 września 2024 roku.
Udzielanie pierwszej pomocy jest jedną z najważniejszych umiejętności, które uczeń powinien zdobyć w szkole. Do podstawy programowej od 1 września tego roku w klasach I-III szkoły podstawowej dodany został wymów zajęć z udzielania pierwszej pomocy.
Już 22 września zapraszamy na tegoroczne Kieleckie Święto Rowerzysty. Miłośnicy dwóch kółek wyruszą w niedzielę 22 września z kieleckiego Rynku, by przejechać w wielkim i głośnym korowodzie rowerowym ulicami Kielc. Przejazd zakończy się około godziny 13:30 piknikiem w Przestrzeni Relaksu w Dolinie Silnicy.