Koneckie Centrum Kultury zaprasza już w najbliższą niedzielę do wspólnej zabawy na zakończenie wakacji. Na scenie letniej przy parku miejskim będzie można potańczyć w rytm największych hitów z lat 60, 70 i 80 – tych.
W czwartek o godzinie 00:26 PSP w Skarżysku otrzymała zgłoszenie o wypadku na trasie S7 za węzłem Skarżysko-Kamienna Północ jadąc w kierunku na Kielce. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów staży okazało się, ze doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pustą cysterną.
Kino Pegaz w Końskich odnotowuje coraz mniejszą liczbę odwiedzających. Czy można zatem mówić o zakończonym miesiącu miodowym i zderzeniu z konkurencyjnym rynkiem? Burmistrz studzi nastroje wszystkim tym, którzy zwiastują rychły upadek kina, jednocześnie z nadzieją patrząc w przyszłość i możliwości jakie otworzą się po uruchomieniu drugiej sali do projekcji.
Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Jerzy Szydłowski, podpisał umowę z marszałek Renatą Janik i członkami Zarządu Województwa, w sprawie dofinansowania projektu „Rozwój infrastruktury na potrzeby transportu zbiorowego na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Busko-Zdrój”. Działania obejmują m.in. zakup bezemisyjnego taboru autobusowego dla połączeń miejskich i gminnych.
Województwo Świętokrzyskie rozpoczyna nowy projekt pod nazwą „Świętokrzyskie dla Biznesu”. Inicjatywa ma na celu wsparcie firm z regionu w ich działalności na rynkach zagranicznych. Projekt przewiduje dofinansowanie w wysokości 33,6 mln złotych ze środków funduszy unijnych.
W poniedziałek, 26 sierpnia odbędzie się VI sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Przewodniczący Andrzej Bętkowski przedstawił 41 punktów sesji, które będą dotyczyć m.in. programów stypendialnych, ochrony zabytków i gospodarowania mieniem.
Jerzy Szydłowski był gościem naszej stacji.
Pułkownik Janusz Sermanowicz pseudonim „Dyzma” to ostatni żyjący żołnierz Antoniego Hedy „Szarego”. Brał udział w akcji rozbicia więzienia w Końskich. Uczestniczył także w powojennej konspiracji niepodległościowej. Był uczestnikiem akcji rozbicia więzienia Służby Bezpieczeństwa w Kielcach.
Pan Stefan Jabłoński – mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej – świętował swoje 100. urodziny. Jubilata odwiedził Prezydent Miasta Arkadiusz Bogucki, który życzył mu dobrego zdrowia oraz pogody ducha.
Dobrze widoczne konstrukcje obiektów mostowych i wyraźnie zarysowane odcinki z pierwszą warstwą bitumiczną - zaawansowanie robót na obwodnicy Opatowa i łączniku północnym do obwodnicy zbliża się do 70 procent. Sprawdzamy, jak postępują prace na obu inwestycjach.
Wzrost zakażeń COVID-19, który w tym roku obserwujemy w lipcu i sierpniu, świadczy o tym, że szczyt zachorowań będzie wcześniej, około połowy października - powiedział w środę wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny
W Ogrodzie Botanicznym w Kielcach zorganizowano letnią edycję biegu "Botaniczna Piątka". To wydarzenie idealne dla fanów sportu, aktywności fizycznej i przede wszystkim dobrej zabawy w otoczeniu pięknej przyrody. Uczestnicy biegu rywalizowali o medale pamiątkowe w kształcie słonecznika.