Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 65-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej 55-letniej partnerki. Napastnik wielokrotnie ugodził nożem swoją ofiarę.
„Miasto Kielce potrzebuje stabilizacji finansowej, aby móc realizować swoje zadania.” -mówiła na konferencji prasowej Agata Wojda, prezydentka Kielc, która wraz ze swoją „drużyną” przedstawiła plan na zaspokojenie wszystkich potrzeb mieszkańców.
2 tysiące złotych miesięcznie będą mogli otrzymywać studenci medycyny, jeśli zadeklarują, że w przyszłości podejmą pracę w jednym ze szpitali, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie. 1 września 2024 roku rusza nabór wniosków o przyznanie stypendium.
W sobotę ogród włoski na terenie Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich zamienił się w miejsce relaksu, odprężenia i poznania własnego ciała. Wszystko za sprawą jogi relaksacyjnej, którą poprowadziła instruktor Agnieszka Żelazny.
We wtorek i w środę odbędą się poprawkowe egzaminy maturalne, we wtorek pisemne, w środę ustne. Przystąpienie do egzaminów poprawkowych zadeklarowało 25,8 tys. maturzystów, tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych – podała Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Jak wybrać odpowiedni plecak, by zapobiec wadom postawy u dziecka; czym należy się kierować przy zakupie obuwia do szkoły oraz w jaki sposób powinno być przygotowane miejsce do nauki - odpowiedzi na te pytanie znajdują się w Poradniku Pacjenta NFZ z okazji nowego roku szkolnego.
W Koneckim Centrum Kultury trwa wystawa "Świętokrzyskie Krajobrazy - Końskie 2023" zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji Plastycznej. Na ekspozycji, która jest dostępna przez cały miesiąc w „Galerii Na piętrze”, prezentowane są prace 29 artystów używających różnych technik malarskich i fotografii, które uchwyciły uroki Sielpi, Końskich i Kazanowa.
Decyzja Rady Ministrów z 5 sierpnia 2024 roku, ustanawiająca "Obszar Ochrony Uzdrowiskowej Pińczów" to ważne osiągnięcie dla władz lokalnych, na czele z burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem. Teren bogaty w lecznicze złoża borowiny, ma potencjał stać się uzdrowiskiem, gdzie pacjenci będą mogli korzystać z terapii przy schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych, kardiologicznych, dermatologicznych, neurologicznych oraz nadciśnieniu.
Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach zakupiło sześć nowych karetek. Inwestycja za 3,6 miliona złotych przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pacjentów oraz jakości udzielanej pomocy medycznej.
Przed rozpoczęciem Dni Końskich, odbyła się uroczysta sesja rady gminy, podczas której burmistrz Krzysztof Obratański odznaczył honorowym obywatelstwem dwóch samorządowców.
Agata Wojda, prezydentka Kielc wraz ze swoim zastępcą Bartłomiejem Zapałą odbyli ciekawą podróż po gmachu nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na ul. Zamkowej 1. Gospodarzem był oczywiście dyrektor Teatru Piotr Bogusław Jędrzejczak, który oprowadził swoich gości i pokazał pełną możliwości i nowoczesną siedzibę teatru.
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe przedpołudnie. Służby zostały powiadomione przez plażowiczów.