Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Dlaczego politycy startują do Europarlamentu?

  Zapraszamy do obejrzenia czwartkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

Dlaczego działacze PiS starają się o poparcie i chcą się dostać do Parlamentu Europejskiego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, a przynajmniej wydaje się prosta. Politycy Koalicji 15 Października mają krótką odpowiedź na to pytanie.

Jacek Skórski, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, ogłosił nabór wniosków w ramach “Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”. Termin aplikowania upływa z dniem 7 czerwca.

27 maja odbędzie się III sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Przewodniczący Sejmiku - Andrzej Bętkowski omówił szczegółowy plan obrad, wskazując na poszczególne projekty, dofinansowania oraz rozpatrzenie zażaleń.

22 maja w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyło się spotkanie przedstawicieli rad osiedlowych z Prezydentem Arkadiuszem Boguckim. Było to kolejne z cyklu zebrań z różnymi środowiskami, w czasie których omawiana jest współpraca z samorządem.

„Na dniach” jak zapewniał wykonawca ma ruszyć wymiana magistrali wodociągowej na terenie osiedli północnych w Kielcach. Mowa tu o osiedlach: Stok, Wichrowe Wzgórze i Słoneczne Wzgórze. W czwartek w siedzibie Wodociągów Kieleckich podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.

Już w niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się XXIII Finał Regionalnego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Celem wydarzenia jest identyfikacja i promocja tradycyjnej, regionalnej żywności oraz upowszechnianie wiedzy na temat żywności wysokiej jakości.

Trwają intensywne prace remontowe, które mają na celu poprawę warunków nauki i zapewnienie uczniom Szkoły podstawowej w Działoszycach na jeszcze lepsze możliwości rozwoju. Przebudowa ma zakończyć się latem tego roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama