Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 18:22
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: kto będzie reprezentował Polskę w Parlamencie Europejskim?

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.
Kliknij aby odtworzyć

Za nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Poznaliśmy wyniki w województwie świętokrzyskim, poinformowała o nich Państwowa Komisja Wyborcza. W 10 okręgu wyborczym najwięcej głosów zyskało Prawo i Sprawiedliwość.

Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach ma już nową siedzibę. Sala konferencyjna, czytelnia i miejsca do przechowywania dokumentów to jedne z nowoczesnych pomieszczeń, jakie zawiera inwestycja. Jednym z głównych celów siedziby jest gromadzenie zabezpieczanie dokumentów od darczyńców.

W sobotę swoje święto obchodziło miasto i gmina Małogoszcz. Tego wieczoru stadion Wierna wypełniono po brzegi. Gwiazdą wieczoru był Konrad Skolimski, znany jako Skolim.

Świętokrzyski Klub Tańca i Tańca Sportowego Jump zaprosił w sobotę na XIX Ogólnopolski Turniej Tańca o Uśmiech Dziecka, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kielcach. Młodzi tancerze przyjechali z całej Polski.

Zrób dziecku paszport na wakacje! Pod takim hasłem w sobotę odbywał się piknik rodzinny zlokalizowany na terenie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Władze zachęcały do wyrobienia dzieciom paszportu podczas sobotniego dnia otwartego w urzędzie.

Świętokrzyskie OHP nie zwalnia tempa. 29 czerwca podopieczni odbędą wyjazd do Hiszpanii, gdzie wezmą udział w szkoleniach pod okiem specjalistów. Obecnie młodzież nie próżnuje i kształci się w miejscowych zakładach pracy, m.in. w zakresie gastronomii. Jednym z takich miejsc jest Willa Hueta.

Za nami spotkanie Grupy Literackiej „Wiklina” działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. „Poetyckie popołudnie” odbyło się w Wiejskim Domu Kultury w Marcinkowie. Nie zabrakło poezji, również tej śpiewanej, jak i wspólnego grilla. Motywem przewodnim była wiosna. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama