Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Nasze programy:

Eko Pasje

Poznaj inspirujące historie ludzi, którzy zmieniają swoje życie na bardziej zrównoważone i ekologiczne.

"Świętokrzyskie Ekopasje". Podsumowanie

W ostatnim odcinku  programu „Świętokrzyskie Ekopasje” proponujemy Państwu ponowne spotkanie ze wszystkimi bohaterami naszego cyklu. Przez kilka miesięcy prezentowaliśmy sylwetki osób, które z wielką pasją oddają się  pracy na rzecz środowiska.  Wykonują różne zawody, ale łączy ich wiele – wrażliwość, miłość do przyrody i regionu świętokrzyskiego.

01.12.2017 16:30
Podróż do źródeł natury z Ligą Ochrony Przyrody

Tym razem w  programie „Świętokrzyskie Ekopasje” zabierzemy Państwa do świata Ligi Ochrony Przyrody. To już 11 spotkanie z pasjonatami na antenie TV Świętokrzyskiej. Beata Antoszewska do Ligi Ochrony Przyrody przyszła na krótki staż – została na lata. Dziś jest prezesem zarządu tego stowarzyszenia w Kielcach i zaraża innych  pasją poznawania świata. Warsztaty edukacyjne w gospodarstwie Państwa Dulębów  w Wiącce to spotkanie oko w oko z przyrodą. To najlepszy sposób na poznanie i pokochanie natury na całe życie. Była gonitwa na zwierzakami, pokażemy też historię „Jak to ze lnem było.” Jedną z propozycji zajęć w naturze jest wyprawa do źródeł. Ceramiczne, metrowe dzbany od kilku lat otulają źródła w pobliskich  Kapkazach w gminie Bodzentyn. Powstały w ramach projektu „Dzbaniska-Źródliska", po to by podkreślić wartości kulturowe i przyrodnicze źródła jako symbolu obfitości, domu, życia i zdrowia.Zapraszamy do obejrzenia materiału video

18.11.2017 16:30
Spotkanie na szlaku z przewowodnikiem PTTK
Spotkanie na szlaku z przewodnikiem PTTK

Tym razem w programie „Świętokrzyskie Ekopasje” zabierzemy Państwa na spacer po Chęcinach, a naszym przewodnikiem będzie Dominik Kowalski, miłośnik i badacz tego królewskiego miasta. „Świętokrzyskie czaruje” - to chyba potwierdzi każdy kto choć raz odwiedził nasz region. Kościoły, zamki, muzea, piękne widoki i święty spokój -  to wszystko czeka na turystów.  W dotarciu do wyjątkowych miejsc i  w poznawaniu ich historii  pomagają między innymi przewodnicy PTTK. Dominik Kowalski od 15 lat swoją pasją poznawania tajemnic i osobliwości regionu dzieli się z innymi podczas spotkań na szlaku, a także w mediach społecznościowych. Jego kompendium przewodnika to kopalnia wiedzy dla turystów chcących odwiedzić nasz region. Prowadząc szkolenia, zachęca też innych do wstąpienia w szeregi przewodników świętokrzyskich. Zapraszamy do obejrzenia materiału video

10.11.2017 11:04
Myśliwy też człowiek - opowieść o poecie
Myśliwy też człowiek - opowieść o poecie

W kolejnym odcinku programu „Świętokrzyskie Ekopasje” poznamy myśliwego i poetę Janusza Marjańskiego.

27.10.2017 15:30
Reklama
Internet w służbie przyrody
Internet w służbie przyrody

Jak zachęcić  turystów do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc w regionie?  Nic prostszego – można do tego wykorzystać Internet. W kolejnym odcinku programu „Świętokrzyskie Ekopasje” poznamy ludzi, którzy zamieszczają w sieci zdjęcia i filmy z unikatowych miejsc w regionie, piszą o nich na blogach i portalach społecznościowych.

05.10.2017 15:30
"Pasjonaci przyrody" część II
"Pasjonaci przyrody" część II

Od wielu lat opisują, liczą i tworzą spisy ptaków, a także  zwierząt zamieszkujących region świętokrzyski. W kolejnym odcinku programu „Świętokrzyskie Ekopasje” poznamy pracę i pasję członków Towarzystwa Badań i Ochrony Przyrody.

28.09.2017 15:09
"Świętokrzyska przyroda - moja pasja"
"Świętokrzyska przyroda - moja pasja" część II

Las dla jednych jest miejscem wypoczynku dla drugich miejscem pracy. A czy praca może być pasją? Na to pytanie odpowiemy w kolejnym odcinku programu „Świętokrzyskie Ekopasje”.

21.09.2017 15:30
„Świętokrzyskie Eko pasje” odcinek 5
"Świętokrzyska przyroda – moja pasja" część I

Zachełmie, Gagaty Sołtykowskie i Góra Miedzianka. Tym razem wyruszymy tropem prehistorycznych stworzeń, zajrzymy też do jaskiń i poznamy zjawiska krasowe, które kształtowały świętokrzyski krajobraz.

07.09.2017 14:53
"Świętokrzyskie Ekopasje" odcinek IV
„Pasjonaci przyrody" część I

Zapraszamy do obejrzenia IV odcinka "Świętokrzyskich Ekopasji". To program, w którym prezentujemy ludzi z pasją do poznawania i dbania o przyrodę. Tym razem przewodnik świętokrzyski Andrzej Konopacki zabierze Państwa na niezwykły spacer po kieleckich rezerwatach i kamieniołomach.

30.08.2017 15:30
Myślę więc jestem... myśliwym
Myślę więc jestem... myśliwym

Zapraszamy do obejrzenia III odcinka programu „Świętokrzyskie Eko - pasje”. Tym razem opowiemy o myślistwie . Naszym przewodnikiem będzie Jarosław Mikołajczyk – przewodniczący Zarządu Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Kielcach.

15.08.2017 10:48
Z miłości do przyrody...
Z miłości do przyrody...

Bohaterem II odcinka naszego programu jest dr Janusz Wróblewski, człowiek o wielkim sercu, znany z miłości do zwierząt, całe życie poświęcił ich ratowaniu.

05.08.2017 16:00
Tropami natury…
Tropami natury…

Bohaterem i odcinka cyklu programów edukacyjnych jest Artur Milanowski, leśniczy z Nadleśnictwa Suchedniów, którego pasją jest tropienie wilków. To dzięki jego pasji i ciężkiej pracy w dużej mierze udało się ustalić ile wilków żyje w świętokrzyskiem. W tym odcinku poznamy sposoby pracy Artura Milanowskiego podczas tropienia wilków. Pokaże nam miejsca, w których występują te drapieżniki. Przyrodnik opowie o zwyczajach wilków i swoich doświadczeniach ze spotkań z nimi, a także o swojej pracy badawczej. Zapraszamy do oglądania "Świętokrzyskich Ekopasji".

28.07.2017 09:33
Reklama