Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Powiat konecki:

Stąporków

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z gminy Stąporków – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

IV edycja rządowego programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka
IV edycja rządowego programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano 12 umów w ramach Programu "Razem Bezpiecznej" im. Władysława Stasiaka realizowanego w całym kraju od 2007 roku. Na wszystkie projekty trafiło ponad 1 mln złotych.

09.07.2024 09:22    1
Wypadek samochodowy w Stąporkowie
Dramatyczny poniedziałek w Stąporkowie

Po godzinie 7 w Stąporkowie doszło do zderzenia drogowego. Na skrzyżowaniu ulic Partyzantów z ulicą Kielecką zderzyły się dwa samochody osobowe.

08.07.2024 09:58    1
Jazda pod wpływem i posiadanie
Jazda pod wpływem i posiadanie

Wczoraj około godziny 18.00 na terenie Stąporkowa, mundurowi miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą. W trakcie czynności u 37-letniego mieszkańca gminy Końskie mundurowi ujawnili porcję środków narkotycznych. Na tym nie zakończyły się problemy kierującego.

29.05.2024 08:39
W powiecie koneckim spaliły się trzy pustostany
W powiecie koneckim spaliły się trzy pustostany

Pierwszy pożar został zgłoszony w Stąporkowie przy ulicy Nieborowskiej o 16:16. Palił się nieużytkowany budynek gospodarczy należący do PKP. Na miejsce zdarzenia udały się 3 zastępy (JRG Końskie, OSP Stąporków i OSP Czarna). Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar drewnianej szopy na niezamieszkanej posesji. W chwili dojazdu pierwszej jednostki, konstrukcja obiektu była już zawalona.

21.05.2024 09:58
Reklama
Groźna kolizja na DK42
Groźna kolizja na DK42

Przed południem w czwartek 25 kwietnia doszło do groźnego zdarzenia na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Stąporków. Auto ciężarowe uderzyło w tył samochodu osobowego.

25.04.2024 11:23
Sensacyjne wyniki w gminie Stąporków!
Sensacyjne wyniki w gminie Stąporków!

Po 15 latach urzędowania Dorota Łukomska ustępuje ze stanowiska burmistrza. 

21.04.2024 21:18
W Stąporkowie przyszedł czas na zmiany
W Stąporkowie przyszedł czas na zmiany

Jarosław Młodawski kandydat na burmistrza Stąporkowa znalazł się w drugiej turze wyborów z bardzo dobrym wynikiem i niewielką stratą do burmistrz Doroty Łukomskiej. Jaka jest wizja rozwoju gminy kandydata na fotel burmistrza? Od czego chce zacząć zmiany w Stąporkowie?

16.04.2024 14:01
Jak zostać ponownie burmistrzem Stąporkowa?
Jak zostać ponownie burmistrzem Stąporkowa?

Stąporków Łukomską stoi! Co się zatem wydarzyło, że tym razem o wygraniu wyborów na burmistrza, musi rozstrzygać druga tura? Dlaczego wyborca ze Stąporkowa ma postawić przy obecnej burmistrz przysłowiowy krzyżyk i oddać głos? Jak zmienił się Stąporków w ostatnich latach i jak ma się zmienić podczas nowej kadencji?

12.04.2024 10:51
Zaskoczenie w Stąporkowie. Kandydaci szykują się do drugiej tury
Zaskoczenie w Stąporkowie. Kandydaci szykują się do drugiej tury

7 kwietnia odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych, podczas których wybieraliśmy swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatu i sejmiku województwa. Można także było oddać głos na kandydatów ubiegających się o urząd wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Druga tura wyborów zaplanowana jest na 21 kwietnia i już wiemy, że w Stąporkowie do niej dojdzie.

08.04.2024 10:04
Zniknie nielegalne składowisko w Stąporkowie
Zniknie nielegalne składowisko w Stąporkowie

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pomoże w usunięciu nielegalnego składowiska przy ulicy Staszica w Stąporkowie. Wiceminister Miłosz Motyka, po interwencji podjętej przez radnego gminy Stąporków Tomasza Kurcbarta, zapowiedział, że to zadanie stanie się częścią ogólnopolskiego, pilotażowego programu usuwania niebezpiecznych substancji zagrażającychbezpieczeństwu mieszkańców. - Sytuacja w Stąporkowie, gdzie w centrum miasta tuż obok zespołu szkół i placówki pomocydziecku i rodzinie, znajduje się składowisko niebezpiecznych odpadów jest szczególnieniebezpieczna dla ludności. Dlatego ten problem powinien być rozwiązany w trybie priorytetowym- zapewnia wiceminister Miłosz Motyka. Dodaje, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska szczególnąwagę będzie zwracać na problem składowania niebezpiecznych substancji. Stąporków zmaga się z problemem nielegalnego przechowywania chemikaliów przynajmniej od 2019 roku. Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska stwierdzili, że w hali przy ulicy Staszica znajduje się około pięciu tysięcy metrów sześciennych substancji, w tym rozpuszczalników i farb. Dotychczasowe władze samorządowe w gminie i w powiecie przerzucają się odpowiedzialnością za zaistniały stan rzeczy. Nikt do tej pory nie podjął działań, które doprowadziłyby do usunięcia zagrożenia.

05.04.2024 07:02
Mieszkańcy Stąporkowa świętują Wielkanoc
Mieszkańcy Stąporkowa świętują Wielkanoc

W przededniu najważniejszego święta chrześcijańskiego, czyli Wielkanocy, Polacy obchodzą Wielką Sobotę. To dzień, który wypełniony jest zarówno religijnymi obrzędami, jak i tradycyjnymi przygotowaniami do świąt.

30.03.2024 16:51
"HUMAN i styka" - Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego
"HUMAN i styka" - Dzień Otwarty na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

Uczelnie wyższe zaczynają organizować Dni Otwarte, żeby pokazać przyszłym studentom jak funkcjonuje dana instytucja. 15 marca Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprosił uczniów szkół średnich na spotkanie z wykładowcami i studentami, którzy pokazywali jak funkcjonuje uczelnia.

15.03.2024 15:15
Reklama