Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Powiat włoszczowski:

Włoszczowa

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z gminy Włoszczowa – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

Włoszczowscy policjanci świętowali
Włoszczowscy policjanci świętowali

W kościele pw. Św. Doroty i Tekli w Krasocinie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji policjantów i pracowników Policji, a następnie w Placówce Kultury w Krasocinie odbyły się uroczystości związane z Powiatowymi Obchodami Święta Policji.

Wczoraj, 13:39
485 lat temu Włoszczowa uzyskała prawa miejskie
485 lat temu Włoszczowa uzyskała prawa miejskie

W 1539 roku Hieronim Szafraniec, syn Stanisława, otrzymał z rąk króla Zygmunta Starego prawa miejskie dla Włoszczowy. Miasto zostało ulokowane na prawie magdeburskim (niemieckim) około 2 kilometry na zachód od obronnego dworu (Podzamcza). Hieronim Szafraniec był sympatykiem protestantyzmu, dzięki czemu kościół katolicki został zamieniony na zbór kalwiński. Po śmierci Hieronima (około 1555 roku) dobra włoszczowskie przeszły w ręce jego córek, jak również bratanka Stanisława. Po Szafrańcach właścicielami miasta byli Oleśniccy, Krezowie, Straszowie. XVII wiek jest okresem, w którym osiedlili się we Włoszczowie na stałe Żydzi.

Wczoraj, 13:22
Już wkrótce Drużynowe Mistrzostwa Świata w Bilard WCBS – Kielce 2024
Już wkrótce Drużynowe Mistrzostwa Świata w Bilard WCBS – Kielce 2024

Ponad pół miliona złotych w puli nagród! Pod koniec lipca w Kielcach odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Świata w Bilard WCBS – Kielce 2024. Imprezę, tej rangi, która po raz kolejny trafi do Kielc przybliży Państwu Grzegorz Kędzierski z Polskiego Związku Bilardowego, organizator wydarzenia.

17.07.2024 08:44
Kurs Combat Lifesaver ukończony
Kurs Combat Lifesaver ukończony

Żołnierze US Army szkolili Świętokrzyskich Terytorialsów. Podczas czterodniowego kursu żołnierze uczyli się udzielania pierwszej pomocy na polu walki. Zajęcia zostały przeprowadzone w 103 batalionie lekkiej piechoty w Ostrowcu Świętokrzyskim.

17.07.2024 08:33
Reklama
Terytorialsi na „Finnsniper 24”
Terytorialsi na „Finnsniper 24”

W dniach 5 -7 lipca br. w miejscowości Lohtaja w Finlandii odbyły się międzynarodowe zawody snajperów „Finnsniper 24”. Na zaproszenie Sił Zbrojnych Finlandii uczestniczyło w nich trzech żołnierzy z Brygad OT: 5 Mazowieckiej, 4 Warmińsko-Mazurskiej i 10 Świętokrzyskiej.

16.07.2024 11:56
Są ostrzeżenia I i II stopnia przed upałem i lokalnymi burzami
Są ostrzeżenia I i II stopnia przed upałem i lokalnymi burzami

W poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami dla południowo-wschodniego krańca kraju i ostrzeżenia II stopnia przed upałem dla południowej części Polski.

15.07.2024 09:59
Akredytacja Ministra Zdrowia po raz drugi dla ŚCO
Akredytacja Ministra Zdrowia po raz drugi dla ŚCO

Świętokrzyskie Centrum Onkologii decyzją Ministra Zdrowia uzyskało – po raz drugi – akredytację w zakresie spełnienia standardów akredytacyjnych dla szpitali i tym samym znalazło się w prestiżowym gronie 217 akredytowanych szpitali w Polsce (stan na dz. 9.07.2024 r.). Jedynie 25 szpitali w Polsce, w tym ŚCO – jako jedyny szpital ze Świętokrzyskiego, może na ten moment poszczycić się oceną na poziomie co najmniej 90%. Akredytacja jest potwierdzeniem, że w ŚCO pacjenci mają dostęp do wysokiej jakości usług medycznych ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa chorego.

12.07.2024 12:16
Szpitale zamienią długi na kredyty BGK
Szpitale zamienią długi na kredyty BGK

Mapa świadczeń powiązana z finansowaniem i inwestycjami, a także warunkowa zamiana długów szpitali na kredyty udzielone przez BGK - to elementy reformy, którą w czwartek w Warszawie przedstawiła minister zdrowia Izabela Leszczyna.

12.07.2024 09:22
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Włoszczowscy policjanci w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” patrolują rejony pobliskich zbiorników wodnych, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

11.07.2024 10:43
Przed nami tenisowe MESKO Cup
Przed nami tenisowe MESKO Cup

W dniach od 19 do 21 lipca na kortach Bernatki w Skarżysku – Kamiennej odbędzie się silnie obsadzony turniej tenisa ziemnego MESKO Cup z okazji obchodów 100 - lecia powstania zakładów

10.07.2024 11:04
Kociaki w rękach policjantów
Kociaki w rękach policjantów

Niecodzienną interwencję przeprowadzili wczoraj policjanci z włoszczowskiej komendy. Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas pełnienia służby zauważyli na środku ruchliwej drogi dwa małe kotki. Mundurowi nie pozostali obojętni na los puchatych maluchów, które finalnie trafiły w dobre ręce

05.07.2024 10:25
Papierowe tygrysy z PiS
Papierowe tygrysy z PiS

Wiceminister spraw zagranicznych Andrzeje Szejna w rozmowie z TVŚ nie pozostawia suchej nitki na działaniach w sprawie odszkodowań, które na wniosek PiS mieliby wypłacić Niemcy w ramach reperacji za II Wojnę Światową.

04.07.2024 12:37
Reklama