Na konferencji prasowej prezydentka Agata Wojda poinformowała o planowanych inwestycjach drogowych w mieście. W ramach spotkania przedstawiono również nowego dyrektora i rzecznika Miejskiego Zarządu Dróg.
Trzecia edycja Geofestiwalu za nami. Przez cały weekend w Kielcach w trzech określonych miejscach: na Kadzielni, w Ogrodzie Botanicznym oraz w Centrum Geoedukacji na mieszkańców Kielc i gości z poza regionu czekało wiele atrakcji.
Nieoczekiwane zmiany w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Z dniem 20 września, ze swojego stanowiska została odwołana dyrektor jednostki Grażyna Majewska. Prezydent zapewnia, że nazwisko nowego dyrektora poznamy w przeciągu miesiąca.
Dobre wiadomości płyną z Sielpi. Trwający tam remont Muzeum Zagłębia Staropolskiego, wydaje się być niezagrożony. Gminie Końskie udało się wydłużyć okres trwania inwestycji i tym samym zachować dofinansowanie w wysokości ponad 4 milionów złotych.
W ramach Kieleckiego Święta Rowerzysty w niedzielę z kieleckiego Rynku wystartował przejazd jednośladów. Rowerowy peleton odbywał się z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności. Tego dnia można było skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską czy przejechać się miejskim rowerem za złotówkę.
W piątek miało miejsce oficjalne otwarcie Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza 32. Wydarzenie skupiło wielu gości i oficjeli, którzy przyczynili się do szczęśliwego zakończenia modernizacji historycznej siedziby teatru.
W Pałacyku Zielińskiego w Kielcach odbyło się niezwykłe spotkanie z Ewą Ewart, cenioną dokumentalistką i reżyserką, która zaprezentowała swój film „Do ostatniej kropli”. Wydarzenie wpisało się w obchody jubileuszu 95-lecia Wodociągów Kieleckich, podkreślając znaczenie wody i wyzwań związanych z jej zasobami we współczesnym świecie.
Agnieszka Migoń organizatorka i pomysłodawczyni Wieczoru Modnych Filantropów była gościem naszej stacji. Rozmowa dotyczyła zbliżającego się Wieczoru Modnych Filantropów.
Skarżyski Inkubator Technologiczny to ważne miejsce na mapie przedsiębiorczej miasta. Położony przy ul. Asfaltowej kompleks hal wraz z przestronnym parkingiem jest doceniany przez przedsiębiorców. To tutaj aktualnie swoje pomysły rozwijają firmy m.in. z branży militarnej, kompozytowej, meblowej czy repelentowej.
Zapraszamy do obejrzenia przeglądu najważniejszych wydarzeń z mijającego tygodnia.
Prezydent Skarżyska-Kamiennej zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach na temat przebudowy układu komunikacyjnego osiedla wielorodzinnego w rejonie ulicy Orkana i Placu Staffa. Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 września o godzinie 18.00 w kawiarni MCK.
Zapraszamy do oglądania najnowszego wydania!