reklama

reklama

 

reklama

 

/>

reklama

 

reklama

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: XII Warsztaty Chirurgii Piersi

Wiadomości Świętokrzyskie: XII Warsztaty Chirurgii Piersi

Zapraszamy na kolejne wydanie Wiadomości Świętokrzyskich, a w nich:

1. W piątek i sobotę w Świętokrzyskim Centrum Onkologii będą trwać XII Warsztaty Chirurgii Piersi. W warsztatach uczestniczyć będzie blisko 50 specjalistów z zakresu chirurgii onkologicznej oraz chirurgii plastycznej, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Klinika Chirurgii Onkologicznej.
2. Radni elekci Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej rozmawiali na temat wykorzystania funduszy unijnych z KPO oraz o współpracy z przyszłym prezydentem Kielc. Z dużą dezaprobatą odnieśli się do słów kandydata na prezydenta Marcina Stępniewskiego, który ich zdaniem posuwa się do szantażu wobec społeczności lokalnej.
3. W piątek 12 kwietnia ulicami Kielc przeszedł IX Marsz Katyński. W ramach upamiętnienia 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oddano hołd pomordowanym polskim obywatelom, którzy zginęli z rąk NKWD.
4. Młodzi ludzie muszą mieć warunki by się w Kielcach realizować i zakładać rodziny. Radni nowej Rady Miasta w Kielcach z Koalicji Obywatelskiej, mówili na czym chcą się skoncentrować w konej kadencji. Co będzie ich priorytetem. Ważny jest również fakt, że w tym zakresie wiele zmieniło się w rządzie i to ze strony rządu możemy liczyć na ogromne wsparcie.
5. IV Liceum Ogólnokształcące w Kielcach, jako jedyna kielecka szkoła, zorganizowało honorową akcję Dawców szpiku. Wolontariusze koordynowali zapisy mieszkańców, którzy musieli przejść przez krótki proces rejestracji.
6.Pod Świętokrzyskim Centrum Onkologii trzeba mieć wielkie szczęśćie by znaleźć miejsce parkingowe. Notoryczne problemy mają się wkrótce skończyć. Swój plan na rozwiązanie parkingowego problemu przedstawiła kandydatka na prezydentkę Kielc Agata Wojda.
7. W Końskich już po wyborach. Mieszkańcy 7 kwietnia wybrali swoich przedstawicieli do rady miejskiej i powiatowej. Udało się także w pierwszej turze wyłonić włodarza gminy, będzie nim po raz kolejny Krzysztof Obratański. Zaprzysiężenie nowej rady nastąpi jednak dopiero w maju.
8. Dzięki dotacji z Programu Rządowego Polski Ład samorząd gminy Kije wykona inwestycję, której przedmiotem jest budowa nowego obiektu, czyli przychodni zdrowia wyposażonego w pracownię rehabilitacji. W czwartek odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą.
9. Otwarty Turniej Tańca stał się stałą imprezą w kalendarzu kulturalnym Miasta Pińczów adresowaną do amatorskich zespołów tanecznych oraz tancerzy solo. Turniej odbywa się z podziałem na 5 stylów tanecznych. W tym roku odbywa się 10. edycja tanecznych zmagań Szczegóły w materiale.

Po Wiadomościach Świętokrzyskich zapraszamy na blok programowy poświęcony wyborom samorządowym, a w nim spotkamy się z kandydatem na burmistrza Pińczowa Januszem Koniuszem, Dorotą Łukomską burmistrzem Stąporkowa oraz Ireną Marcisz burmistrzem Łopuszna.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych