reklama

reklama

 

reklama

 

/>

reklama

reklama

 

/>

Pierwsza klasa dwujęzyczna w SP w Tarnawie rusza od 1 września. Trwa rekrutacja uczniów

Pierwsza klasa dwujęzyczna w SP w Tarnawie rusza od 1 września. Trwa rekrutacja uczniów

W Szkole Podstawowej w Tarnawie w gminie Sędziszów ruszają od 1 września tego roku dwujęzyczne lekcje dla klas pierwszych. Oznacza to, że wszystkie przedmioty będą omawiane i prowadzone w języku angielskim. Do końca kwietnia trwa rekrutacja uczniów do placówki. Dyrektor Szkoły zachęca i zaprasza do zapoznania się z ofertą programową na nadchodzący nowy rok szkolny.

Dwujęzyczność w szkole to system oparty na nauczaniu poszczególnych przedmiotów z wykorzystaniem dwóch języków – ojczystego i obcego. Taki sposób kształcenia rozwija kompetencje językowe i pozwala uczniom od najmłoszych lat swobodnie posługiwać się językiem obcym. Właśnie takie lekcje dla dzieci z klasy pierwszej z wykorzystaniem języka angielskiego prowadzić będzie Szkoła Podstawowa w Tarnawie w gminie Sędziszów od września tego roku.

Dzieciaki pod okiem wykwalifikowanego pedagoga uczyły się nazw zwierząt oraz roślin. Nauka przez zabawę przyniosła efekty, dzieci chętnie opowiedziały czego się nauczyły.

W zależności od rodzaju omawianego zagadnienia lekcje będą odbywać się częściowo w języku polskim, a częściowo w języku angielskim. Materiały dydaktyczne to zarówno polskie podręczniki, jak i źródła w języku angielskim. Szkoła posiada tablice interaktywną, na której dzieci chętnie pracowały a nauczyciel miał możliwość zaprezentować w przystępny dla dzieci sposób przygotowany materiał. O zaletach powstającej klasy dwujęzycznej z perspektywy rodzica opowiedziała nam Pani Agnieszka mama bliźniaków, którzy chodzą do zerówki, a już niebawem do klasy dwujęzycznej.

Dzięki lekcjom w klasie dwujęzycznej uczeń nabywa umiejętność naturalnego przechodzenia od porozumiewania się w języku polskim do porozumiewania się w języku obcym, dzięki czemu nie czuje bariery komunikacyjnej w zakresie mówienia, pisania i czytania. Do końca kwietnia Szkoła Podstawowa prowadzi nabory do dwujęzycznej klasy pierwszej. Szkoła i przedszkole prowadzone są przez Fundację z Uśmiechem. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdą Państwo na stronie internetowej Szkoły oraz Fundacji.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych