reklama

reklama

/>

Bankowcy, ekonomiści i samorządowcy dyskutowali o roli bankowości spółdzielczej

Bankowcy, ekonomiści i samorządowcy dyskutowali o roli bankowości spółdzielczej

Konferencja naukowa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego odbyła się z okazji 115-lecia Banku Spółdzielczego w Kielcach i 65-lecia kieleckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.


„Myśl ekonomiczna, spółdzielczość, bankowość, samorządność” - to temat konferencji naukowej jaka odbyła się w Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości UJK w Kielcach. Jedną z okazją do dyskusji były obchody 115-lecia działalności Banku Spółdzielczego w Kielcach.


- Jest to instytucja o charakterze lokalnym, a nawet częściowo regionalnym, działa na terenie ¼ województwa świętokrzyskiego i obsługuje budżety 21 powiatów i gmin – mówi Stanisław Matejkiewicz, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kielcach.


W tym roku 65-lecie swojej działalności obchodzi również kielecki oddział Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.


- Działamy na zasadzie popularyzowania wiedzy ekonomicznej, mamy w tej chwili 23 oddziały w Polsce obok tej popularyzacji, obok publikowania tłumaczeń noblistów, prowadzimy szeroka działalność w zakresie olimpiady wiedzy ekonomicznej – mówi Bogdan Ślusarz, wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.  


Oba jubileusze były pretekstem do dyskusji o roli bankowości spółdzielczej w gospodarce, a także o jej działalności prospołecznej w Polsce.


- Bank Spółdzielczy w swojej działalności statutowej ma również wpisaną działalność edukacyjną, wychowawczą i jak najbardziej wpisuje się to nie tylko w polskie rozwiązania prawne, ale wpisuje się również w międzynarodowe zasady spółdzielcze gdzie ta rola wpływania na rozwój przedsiębiorczości, samorządności jest wpisana – mówi Krystyna Majerczyk-Żabówka, prezes Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.


- Członkami Banku Spółdzielczego są ludzie mieszkający w danym mieście w danej gminie, to oni wybierają władze tego banku i mają wpływ na kierunki jego działalności. To jest bardzo dobry, zdrowy sektor, który odpowiada na zapotrzebowanie przede wszystkim mikroprzedsiebiorców i wszystkich konsumentów – mówi Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polskich.


Podczas uroczystości osobom zasłużonym dla rozwoju bankowości spółdzielczej wręczono odznaczenia. W konferencji „Myśl ekonomiczna, spółdzielczość, bankowość, samorządność” uczestniczyli bankowcy i ekonomiści z całej Polski, a także świętokrzyscy samorządowcy.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •