reklama

reklama

/>

Statuetki Jędrzejowianin Roku 2017 wręczone

Jędrzejów świętuje 747. rocznicę nadania praw miejskich. W sobotę w Centrum Kultury odbyły się główne uroczystości, podczas których wyróżniono osoby, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta. Statuetki Jędrzejowianin Roku wręczono w pięciu kategoriach: społecznej, rolniczej, gospodarczej, artystycznej i młode talenty.

Czytaj dalej...

Kampania „Białej Wstążki” podsumowana

W grudniu 2017 r. Powiat Jędrzejowski po raz czwarty włączył się w obchody ogólnopolskiej Kampanii „Białej Wstążki”.  Kampania „Białej wstążki” to największa na świecie, międzynarodowa kampania prowadzona w ponad 60 krajach świata, skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Kampania ,,Białej Wstążki” została stworzona przez mężczyzn i jest głównie do nich adresowana. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet i powstrzymania się od wszelkich form jej stosowania.

Pobierz załącznik:
Czytaj dalej...

Był zakochany w Jędrzejowie

W trakcie obchodów 74. Rocznicy odbicia żołnierzy Armii Krajowej z rąk gestapo w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jędrzejowie odsłonięto tablicę upamiętniającą Piotra Kurka wielkiego orędownika ziemi jędrzejowskiej, partyzanta z tamtych czasów.

Czytaj dalej...

Zagrali dla Tomka

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie zorganizował  koncert charytatywny pt. „Gramy dla Tomka”, na którym uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne, aktorskie, kabaretowe i muzyczne.

Czytaj dalej...

5 milionów na opiekę społeczną

Powiat Jędrzejowski jest partnerem projektu pod nazwą „Powiat Jędrzejowski realizatorem innowacyjnych i wysokospecjalistycznych usług społecznych”, który będzie realizowany od czerwca 2018 roku do maja 2020 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych.

Czytaj dalej...

Najlepszy powiat po raz kolejny

Sztuką jest zdobyć mistrzostwo, ale jeszcze większą sztuką jest obronić to mistrzostwo mówi starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek komentując na naszej antenie wyniki opublikowanego przed kilku dniami raportu Związku Powiatów Polskich, w którym po raz kolejny powiat jędrzejowski zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.  

Czytaj dalej...

Piłkarze Unii Sędziszów zgarnęli najważniejsze wyróżnienia

Podczas tegorocznej uroczystej 66. gali związanej z wyborem Najpopularniejszych Sportowców Województwa Świętokrzyskiego w powiecie jędrzejowski prym wiedli piłkarze Unii Sędziszów. Telewidzowie, radiosłuchacze i czytelnicy postanowili, że najpopularniejszym sportowcem ziemi jędrzejowskiej został Mateusz Rejowski Ma 20 lat. Jest boczny pomocnik, podstawowym graczem  Unii Sędziszów.

Czytaj dalej...

Musimy zrobić wszystko by ocalić od zapomnienia

Gospodarzem uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym odbicie więźniów AK z rąk gestapo byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych w Jędrzejowie, Światowego Związku Żołnierzy AK Koło w Jędrzejowie oraz Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej przy ZSP nr 2 w Jędrzejowie.

Czytaj dalej...

W rocznicę odbicia więźniów

74 rocznica brawurowej akcji odbicia żołnierzy Armii Krajowej z siedziby gestapo w Jędrzejowie rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:30. Uroczystości rocznicowe zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe, Powiatową Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych w Jędrzejowie, Światowy Związek Żołnierzy AK Koło w Jędrzejowie oraz Szkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej przy ZSP nr 2 w Jędrzejowie.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •