Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 06:19
ZOBACZ:
Reklama
Reklama
Nasze programy:

Informator o gospodarce odpadami

Odkryj najnowsze zasady segregacji, terminy odbioru odpadów oraz lokalizacje punktów selektywnej zbiórki. Dowiedz się więcej o recyklingu, kompostowaniu i innych ekologicznych metodach przetwarzania odpadów.

Obowiązkowa segregacja już od stycznia
Obowiązkowa segregacja już od stycznia

Od września w Polsce obowiązują przepisy Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jedną z nowości wprowadzonych ustawą jest obowiązek segregacji śmieci przez każdego z mieszkańców.

26.11.2019 10:55
Segregacja pod kontrolą
Segregacja pod kontrolą

Od kilkunastu tygodni pracuje specjalny zespół kontrolujący, czy mieszkańcy prawidłowo segregują odpady komunalne. Wcześniej do skarżyszczan trafiały broszury przypominające zasady selektywnej zbiórki odpadów.

26.11.2019 09:56
Odpady wielkogabarytowe - co to jest i jak z nimi postępować?
Odpady wielkogabarytowe - co to jest i jak z nimi postępować?

Nie wszystkie wytworzone przez mieszkańców odpady ze względu na swój rozmiar, wagę czy skład mogą być wyrzucane do pojemników czy kontenerów na śmieci. Odpady wielkogabarytowe oraz elektrośmieci odbierane są osobno, według obowiązującego harmonogramu. Przypominamy więc, czym są wielkogabaryty i jak z nimi postępować.

26.11.2019 08:57
Andrzej Brzeziński, wiceprezydent Skarżyska-Kamiennej
Andrzej Brzeziński, wiceprezydent Skarżyska-Kamiennej

Włącz play aby uruchomić program.

22.11.2019 15:13
Reklama
Stop! Nie zaśmiecaj osiedla, bo dostaniesz mandat
Stop! Nie zaśmiecaj osiedla, bo dostaniesz mandat

Powszechnie panujący przy wielu altanach śmietnikowych bałagan przeszkadza mieszkańcom, a świadomość problemu mają także władze miasta. Przypominanie o tym, że właściciele terenu są zobowiązani do dbania o porządek, nie zawsze przynosi pożądany rezultat, dlatego Urząd Miasta wysłał pisemne monity do wspólnot mieszkaniowych i Spółdzielni Mieszkaniowej, na terenie których występuje problem z bałaganem wokół altan śmietnikowych.

15.11.2019 11:30
Odpady, których nie odbierze od nas firma komunalna

Odpady poremontowe (między innymi gruz, zerwane tapety, zdemontowane okna, czy ceramika) nadal często wyrzucane są przez mieszkańców przy kontenerach na śmieci lub w altanach śmietnikowych. W ten sposób tworzą się nielegalne wysypiska śmieci – często w centrum osiedla. Jak więc postępować z tego rodzaju odpadami, by pozbyć się ich legalnie i bezproblemowo?

14.11.2019 13:20
Pamiętaj segregacja jest obowiązkowa

6 września, również w Skarżysku, zaczęły obowiązywać znowelizowane przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Mieszkańcy mają nowe obowiązki. Za niedopełnienie obowiązków będą wystawiane mandaty.

13.11.2019 13:23
Reklama