reklama

reklama

/>

Rewelacyjny początek! Nosan Kielce z pierwszymi medalami Mistrzostw Polski w Bilard

Rewelacyjny początek! Nosan Kielce z pierwszymi medalami Mistrzostw Polski w Bilard Rewelacyjny początek! Nosan Kielce z pierwszymi medalami Mistrzostw Polski w Bilard

Reprezentująca drużynę Nosanu Kielce Katarzyna Wesołowska zdobywa złoty medal 8-bil na Mistrzostwach Polski w Bilard. Kielczanka w finałowym spotkaniu pokonała Oliwię Zalewską 5:3. Brązowy medal w rywalizacji kobiet zdobyła Izabella Jońska.

Katarzyna Wesołowska zdobyła medal po sześciu latach nieobecności na krajowych mistrzostwach. W półfinale Wesołowska pokonała Jońską (obie Nosan Kielce) 5:4.

Dobrze dla reprezentantów stolicy województwa świętokrzyskiego ułożyły się losy finałów w kategorii mężczyzn. Po srebrny medal sięgnął zawodnik Nosanu Kielce, Sebastian Batkowski, który w finale uległ Wiktorowi Zielińskiemu 2:8. Natomiast z brązowym medalem rozgrywki 8-bil zakończył Karol Skowerski, który przegrał grę o finał z Batkowskim 6:8. Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce) – Mistrzyni Polski 8-bil, Izabella Jońska (Nosan Kielce) – brązowa medalistka 8-bil, Sebastian Batkowski (Nosan Kielce) – srebrny medalista 8-bil, Karol Skowerski (Nosan Kielce) – brązowy medalista 8-bil

Na najlepszego zawodnika w kategorii mężczyzn czeka specjalna nagroda o wartości ponad 55.000 złotych w postaci nominacji na Euro 2024, pokrycia kosztów w turniejach Pucharu Europy Euro Tour oraz samochód Toyota Corolla Cross, który otrzyma na cały przyszły sezon. Dodajmy, że Mistrzowie i Mistrzynie Polski otrzymają nominację do kadry narodowej, a zwycięzcy poszczególnych rankingów, kwalifikację na Euro 2024.
Zawody potrwają do 15 grudnia, a miejscem rozgrywek jest hotel Binkowski w Kielcach. Wstęp na zawody, które trwają codziennie od 9.00 do 21.00, jest BEZPŁATNY. Z zawodów prowadzona jest transmisja na żywo na antenie TVSPORTS.PL.

Partnerami Mistrzostw są: Urząd Miasta Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe, Ministerstwo Sportu i Turystyki, ML Bilard. Iwan Simonis Aramith, Brześc, Strefa Billard&Darts, Toyota Łódź, Clash, Targi Kielce, DJ Stanley, POT, Jump, Hotel Binkowski.
Patronat Medialny: TVSPORTSPL, SportklubPolska, TVP 3 Kielce, Echo Dnia, Radio Kielce, Radio EM, CKsport.pl, TV Świętokrzyska, Radio Eska, WKielcach.

Polski Związek Bilardowy jest członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Europejskiej Federacji Bilardowej i współpracuje z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Związek wydał licencje dla ponad 5.000 zawodników i ponad 300 klubów. Jest jednym organizatorem sportowego życia bilardowego w Polsce. Organizuje zawody Polskiej Ligi Bilardowej na trzech szczeblach w których uczestniczy blisko 60 zespołów. Powołuje kadrę narodową i prowadzi szkolenie i rywalizację zaliczaną do Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Reprezentanci Polskiego Związku Bilardowego wywalczyli ponad 200 medali w mistrzostwach świata i Europy.

Źródło: Polski Związek Bilardowy

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych