reklama

reklama

/>

Michał Wiech z Nosanu Kielce w blasku złota

Michał Wiech z Nosanu Kielce w blasku złota Michał Wiech z Nosanu Kielce w blasku złota

W Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się Turniej Masters INDUSTRIA S.A. Grand Prix Gór Świętokrzyskich wraz z podsumowaniem roku bilardowego 2023r. Najlepszych 24 zawodników walczyło o pulę nagród w wysokości 5.000 zł. Były również nagrody rzeczowe w postaci sztabek złota. Te ostatnie należały się zawodnikowi, który zajmie pierwsze miejsce w rankingu turnieju oraz dla zwycięzcy ostatniego turnieju – turnieju Masters.

Zacznijmy od rundy ćwierćfinałowej w której to cenne V-miejsca zajęli: Jakub Hajduk, Szymon Bruśnicki, Maciej Słowik i Ksawery Marcinkowski. Każdy z tych zawodników zasługuje na wyróżnienie za swoją grę , ale te szczególne należą się zaledwie 11-letniemu Ksaweremu. Właśnie on po swojej świetnej grze pokonuje nie lada przeciwników tj. Roberta Pasternaka czy Jeremiego Nowaka.

Emocje, które towarzyszyły ćwierćfinałom były wysokie, lecz te które dostarczyły nam półfinały sięgały zenitu. Tu po pewnej grze Michał Turkowski ( Nosan Kielce ) pokonuje Adama Pałczyńskiego ( Nosan II Kielce) 6-3. Lecz to co zdarzyło się w meczu Piotr Kucharski vs. Michał Wiech na długo pozostanie w naszej pamięci. Piotr grając świetny bilard prowadził swój pojedynek 5-0 ( graliśmy do 6 wygranych partii ), nagle zgubił gdzieś swój potencjał i pozwolił by Michał doprowadził do stanu 5-5. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż takie sytuacje się zdarzają , ale to Piotr mógł zakończyć pojedynek na swoją korzyść, lecz tak się nie stało. Piotr nie trafia prostej dziewiątki ( na treningach robi takich sto na sto ) i przegrywa swój pojedynek 5-6. „Ta” dziewiątka na zawsze zostanie w jego pamięci.

Pojedynek finałowy pomiędzy Michałem Turkowskim, a Michałem Wiechem przyniósł zwycięstwo młodszemu 6-3. To właśnie Michał Wiech zostaje zwycięzcom turnieju Masters i całego rocznego rankingu. Wygrywa główną nagrodę finansową oraz dwie sztabki złota

Tradycyjnie po turnieju odbyło się podsumowanie roku bilardowego. W szeregach szerokiej publiczności mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Naszego Miasta i Województwa – Pana Tomasza Jamkę (Marszałka Województwa Świętokrzyskiego), Pana Marcin Krzemińskiego ( Członka Zarządu Światowej Federacji Bilardowej), Panią Martę Orłowską (Członka Świętokrzyskiej Federacji Sportu), Pana Grzegorza Nowaka (prezesa firmy Nosan i sponsora generalnego Naszej drużyny), Pana Marcina Różyckiego ( Vice Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej) Prezesa Stowarzyszenia Pana Grzegorza Kędzierskiego oraz dziennikarzy i przyjaciół Klubu

Prezes Grzegorz Kędzierski podziękował wszystkim sponsorom, opiekunom, rodzicom, działaczom, zawodnikom, mediom oraz przyjaciołom naszego klubu. Po części oficjalnej przeszliśmy do części nieoficjalnej w które tradycyjnie nie brakło tańców oraz karaoke.

 

Końcowa klasyfikacja turnieju Masters INDUSTRIA Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2023:

I miejsce Michał Wiech

II miejsce Michał Turkowski

III miejsce Piotr Kucharski

III miejsce Adam Pałczyński

 

Końcowa klasyfikacji rankingu całorocznego INDUSTRIA Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2023”

I miejsce Michał Wiech

II miejsce Szymon Bruśnicki

III miejsce Jan Niewęgłowski

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych