reklama

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Wnioski dla rolników

Wiadomości Świętokrzyskie: Wnioski dla rolników

Zapraszamy do obejrzenia czwartkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

Kamil Suchański, kandydat na prezydenta w czwartek na konferencji prasowej przedstawił kolejne elementy „Planu dla Kielc”. Tym razem mówił o działaniach związanych z poprawą funkcjonowania magistratu oraz polepszeniu warunków pracy i obsługi mieszkańców.

Świętokrzyski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczął nabór wniosków od producentów kukurydzy na dofinansowanie zależne od powierzchni hektarów. Powodem wszczęcia naboru jest trudna sytuacja polskiego rolnictwa spowodowana trwającymi konfliktami zbrojnymi na Ukrainie.

Od wtorku 20 lutego rozpoczęły się prace przygotowawcze związane z inwestycjami drogowymi. Firma Strabag zaplanowała działania na ulicy Klonowej, Orląt Lwowskich i Piłsudskiego. Naprawa dróg, wycinka drzew i nasadzenia to jedne z wielu podjętych kroków przebudowy.

Jarosław Niziołek, to kolejny kandydat na urząd Prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Swoją oficjalną kampanię rozpoczął 21 lutego na konferencji w Miejskim Centrum Kultury, gdzie przedstawił pierwsze pomysły na rozwój miasta.

Grupa seniorów w województwie świętokrzyskim stale się zwiększa. Wsparcie w codziennym prowadzeniu gospodarstwa domowego, czy udzielanie opieki medycznej jest możliwe dzięki ogromnym środkom finansowym. Zarząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył blisko 113 mln złotych dla osób starszych z regionu.

Już po raz dwunasty Burmistrz Miasta i Gminy Końskie zaprasza na bieg wilczym tropem. Jak co roku start i meta zlokalizowane będą przy Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wydarzenie odbędzie się w piątek 1 marca.

A na zakończenie mamy dla Państwa zaproszenie od Filharmonii Świętokrzyskiej na koncert: Arcydzieła Symfoniki, podczas którego zostanie wykonane jedno z najwybitniejszych dzieł Ludwika von Beethovena zwane cesarskim. A tuż po wiadomościach świętokrzyskich zapraszamy na rozmowę z dyrektorem filharmonii, Jackiem Rogalą.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych