reklama

reklama

 

/>

Pieniądze dla Korony i duże zmiany w Klubie

Pieniądze dla Korony i duże zmiany w Klubie

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył 600 tysięcy złotych dla Korony Kielce, która poprzez swoje działania ma promować województwo. Kwota i tak, nie jest w stanie zapewnić klubowi płynności finansowej. Po konferencji doszło do radykalnych zmian w klubie piłkarskim. Nadzwyczajne Zebranie Akcjonariuszy Korona odwołało z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce Piotra Dulnika, który pełnił to stanowisko od 2020 roku. Decyzja spotkała się z bardzo negatywnymi reakcjami.

Dofinansowanie od zarządu województwa świętokrzyskiego jest kontynuacją umowy z klubem z ubiegłego roku. Promocja regionu jest dla władz szczególnie istotna. Do tej pory Koronie Kielce na cele promocyjne przekazano 1 mln 700 tysięcy złotych.

Łukasz Jabłoński, prezes klubu Korona Kielce bardzo pozytywnie oceniał współpracę z urzędem marszałkowskim. Podkreślał, że zależy mu na utrzymaniu dobrej relacji i pokazywaniu walorów województwa świętokrzyskiego poprzez założone działania promocyjne.

Podczas czwartkowego spotkania Nadzwyczajnego Zebrania Akcjonariuszy Korony doszło do radykalnych zmian w kadrze Korony Kielce. Podjęto nagłą decyzję o odwołaniu ze stanowiska Prezesa Rady Nadzorczej klubu Piotr Dulnika oraz członka Rady Nadzorczej Jakuba Kilarskiego. Postanowienie skrytykowali lokalni politycy.

Bardzo prawdopodobne jest to, że prezes klubu Korona Kielce, Łukasz Jabłoński także może pożegnać się ze stanowiskiem. Zachodzą spekulacje, że jest to po części związane z kandydowaniem Łukasza Jabłońskiego do Sejmiku Województwa z listy PiS.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych