reklama

reklama

 

reklama

 

/>

reklama

 

reklama

reklama

 

/>

Blisko 300 uczniów ZDZ złożyło uroczyste ślubowanie

Blisko 300 uczniów ZDZ złożyło uroczyste ślubowanie

Blisko 300 uczniów klas mundurowych i niemundurowych Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach złożyło uroczyste ślubowanie, po którym stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Uroczystość uświetnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Niepublicznego Technikum Zawodowego im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach. 

Ślubowanie to podniosła chwila dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Wydarzenie rozpoczęła msza święta, a tuż po niej pierwszoklasiści i zaproszeni goście udali się na Plac Artystów na główne uroczystości. Ważną chwilą było podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie hymnu Polski. Wśród zaproszonych osób, na ślubowaniu pojawił się m.in. senator Krzysztof Słoń.

Służba ojczyźnie i jej mieszkańcom to nie lada wyzwanie i odwaga. Zespół Doskonalenia Zawodowego ma w swojej ofercie edukacyjne klasy o profilu mundurowym, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Jako jedyna szkoła w regionie świętokrzyskim łączy elementy wojska ze sportami walki poprzez ZDZ Fight Club.

Uroczystemu ślubowaniu przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy i bliscy pierwszoklasistów. Młodzi ludzie dumnie prezentowali się w mundurach, wykazując swoją postawa patriotyczne wartości. W części artystycznej dla zgromadzonej publiczności występ muzyczny przygotowała Orkiestra Wojskowa z Radomia. Na zakończenie na wszystkich czekała wojskowa grochówka.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych