reklama

reklama

 

reklama

 

/>

reklama

 

reklama

reklama

 

/>

Czy to wygrana czy dobra mina do złych wyborów?

Czy to wygrana czy dobra mina do złych wyborów?

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia wyborów samorządowych w województwie świętokrzyskim. Mimo, że wiele się zmieniło, to niewielu mówi o przegranych, a wszyscy są zadowoleni. Kto robi dobra minę do złej gry, a kto zwyczajnie jest zadowolony? Szczegóły w materiale filmowym.

Czas dogłębnych analiz jeszcze przyjdzie. Te pierwsze, pobieżne, robione na gorąco są zaskakujące. Mimo, że wybory samorządowe, ale i te wcześniejsze parlamentarne przyniosły wiele zmian, każda opcja polityczna poczytuje sobie wybory za wygrane -to zadziwiające. Zacznijmy od wyborów parlamentarnych. PiS stracił w nich znaczne poparcie w województwie, a mimo to były szef partii w regionie uparcie utrzymywał, że wybory PiS wygrał.

W wyborach samorządowych PiS utrzymał stan posiadania w Sejmiku, ale już w radzie miasta w Kielcach stracił i nie będzie rządził. Euforii również po tych wyborach nie brakowało.

Platforma Obywatelska też obwieściła światu swoje zwycięstwo, choć miał być odbity Sejmik. Przedstawiciele PO skoncentrowali się na zwycięstwie demokracji i tu akurat wydaje się nie mijają się z prawdą.

W Wyborach prezydenckich od samego początku było wiadomo, że interpretacja wyników będzie prawidłowa, choć przegranemu niełatwo pogodzić się z porażką.

Przed wyborami w II turze kandydaci tak się do siebie zbliżyli, że zachodziła obawa, że Kielce mogą się stać jedynym miastem wojewódzkim, w którym będzie prezydent z PiS. Jak wiemy tak się nie stało.

Przed nami jeszcze jedne wybory. Równie ważne. 9 czerwca czekają nas wybory do Europarlamentu. Kto jak zinterpretuje te wybory? Kto ogłosi wygraną, a kto mimo przegranej powie, że wygrał. Te wszystkie anomalia analityczne jeszcze przed nami.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych