reklama

reklama

 

reklama

 

/>

reklama

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: nowa, samorządowa rzeczywistość

Wiadomości Świętokrzyskie: nowa, samorządowa rzeczywistość

Zapraszamy do obejrzenia Wiadomości Świętokrzyskich.

Ostateczne wyniki wyborów prezydenckich w Kielcach nieznacznie różnią się sondażowych. Po raz pierwszy w historii Kielce będą mieć swoją prezydentkę. Agata Wojda z wynikiem ponad 56% poparcia Kielczan pokonała Marcina Stępniewskiego z PiS-u. Szczegóły w materiale.

Agata Wojda Na pierwszej konferencji prasowej po wyborach podziękowała wyborcom i złożyła deklarację współpracy z mieszkańcami dla dobra Kielc.

65,14% - taki wynik uzyskał Arkadiusz Bogucki, nowy Prezydent Skarżyska-Kamiennej. Mandat w radzie miasta po Prezydencie elekcie uzyska Wiesław Szwajewski. „To ma być ewolucja, nie rewolucja” zapewnia Bogucki dementując przy tym wszystkie plotki.

„Widocznie tak musiało być”, słyszymy od Adama Cioka jeszcze do wczoraj kandydata na Prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Gratulując Arkadiuszowi Boguckiemu, nie wyklucza z nim współpracy, a swoją przyszłość wciąż widzi w obszarze samorządu.

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia wyborów samorządowych w województwie świętokrzyskim. Mimo, że wiele się zmieniło, to niewielu mówi o przegranych, a wszyscy są zadowoleni. Kto robi dobra minę do złej gry, a kto zwyczajnie jest usatysfakcjonowany? Szczegóły w materiale filmowym.

W Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Kielcach, ruszył nabór wniosków o dofinansowanie na szkolenia i kursy dla beneficjentów z regionu. Przed budynkiem można było zobaczyć tłumy mieszkańców, którzy czekali na swoją kolej od poprzedniego dnia.

Za nami oficjalne otwarcie sezonu turystycznego w województwie świętokrzyskim. Tegoroczna inauguracja odbyła się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku. W ramach wydarzenia odbył się Gwiaździsty rajd pieszy, który przyciągnął wielu piechurów i miłośników spacerów. Szczegóły w materiale.

 Projekt „Z Klasyką przez Polskę” przemierza nasz kraj wzdłuż i wszerz by dotrzeć do publiczności małych miejscowości, gdzie mieszkańcy mają utrudniony dostęp do wydarzeń kultury wysokiej. W sobotę w Domu Ariańskim w Pińczowie publiczność miała przyjemność by posłuchać muzyki Beethovena czy Szymanowskiego w wykonaniu wybitnych polskich artystów.

 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych