reklama

reklama

 

reklama

 

/>

reklama

reklama

 

/>

Znamy wyniki turnieju "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

Znamy wyniki turnieju "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" Znamy wyniki turnieju "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

Wczoraj w szkole w Ratajach Słupskich odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zmagania uczestników nadzorowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju. Powiat buski na etapie wojewódzkim reprezentować będą zwycięzcy eliminacji. Jak się okazało, w obu kategoriach rywalizacyjnych pierwsze miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich.

Tegoroczne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym miały miejsce wczoraj w Szkole Podstawowej w Ratajach Słupskich. Turniej odbył się w dwóch grupach rywalizacyjnych w skład których wchodzili: uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat – grupa I; uczniowie szkół podstawowych – grupa II. Do turniejowych zmagań przystąpiły drużyny reprezentujące Publiczną Szkołę Podstawową w Siesławicach (grupa II) i Szkołę Podstawową w Ratajach Słupskich (grupa I i II). Turniej składał się z czterech etapów. Zawodnicy kolejno, rozwiązywali test wiedzy teoretycznej dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego, test znajomości skrzyżowań, podczas którego musieli określić kto ma pierwszeństwo przejazdu, wykonać zadanie z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze sprawnościowym. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci. Po zakończeniu zmagań, przyszła kolej na podsumowanie wyników i wyłonienie zwycięskich drużyn. Awans do etapu wojewódzkiego w obu grupach, zapewnili sobie przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich.

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego; propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu; inspirowanie uczniów i nauczycieli do działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Busko-Zdrój

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych