reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: szansa na prawa miejskie, nowa płyta, ferie z teatrem

Wiadomości Świętokrzyskie: szansa na prawa miejskie, nowa płyta, ferie z teatrem

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich. 

Siedem miejscowości, które utraciły prawa miejskie po powstaniu styczniowym mają szansę teraz je odzyskać. Pisma trafiły do Bogorii, Gowarczowa, Rakowa, Sobkowa, Secemina, Tarłowa i Waśniowa. O tym mówi na naszej antenie wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Kapela Podwórkowa "Scyzory", działająca w WDK, wydała debiutancką płytę pt. "O Kielcach w Świętokrzyskiem". Piosenki nagrywane były w studiu Wojewódzkiego Domu Kultury. 22 stycznia w sali widowiskowej WDK odbył się koncert kapeli, promujący nową płytę.

W sobotę 28 stycznia o godzinie 18 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się wielka Gala Karnawałowa w stylu Weneckim. Dochód z koncertu zostanie przekazany na potrzebujących. Bilety dostępne są w sekretariacie Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

Z okazji 160. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli w gminie Końskie przygotowano uroczystą akademię, w której wystąpiła młodzież i dzieci ze szkoły. Pod czujnym okiem opiekunek uczniowie opowiedzieli dzieje Powstania Styczniowego i losy powstańców. Nie zabrakło współczesnych powiązań z sytuacją za naszą wschodnia granicą.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież na ferie. Program zajęć wyjątkowo jest atrakcyjny. Będzie można zajrzeć za kulisy, wykonać rekwizyty teatralne czy spróbować przełamać tremę. Zajęcia będą prowadzić aktorzy i personel teatru.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •