reklama

 

/>

"Rodem z Kozłowa" - historyczna opowieść Anny Błachuckiej

"Rodem z Kozłowa" - historyczna opowieść Anny Błachuckiej

Po długim wyczekiwaniu czytelników ukazała się książka Anny Błachuckiej, polskiej autorki opowieści, fraszek, limeryków, czy sonetów - “Rodem z Kozłowa”. To historia powstańca styczniowego Napoleona Zygmunta Rzewuskiego oraz jego rodziny. Autorskie spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Małogoszczu. Na premierę książki autorka zaprosiła prawnuczkę i praprawnuczkę słynnego powstańca.

Anna Błachucka spędziła długi czas nad przygotowaniem publikacji, szukając informacji pochodzących z różnych historycznych źródeł. Cieszyła się, że udało jej się dotrzeć do rodziny Napoleona Zygmunta Rzewuskiego, która jej zdaniem była najlepszym fragmentem żywej historii.

Mnóstwo wzruszeń i wracanie pamięcią do historii, to emocje jakie towarzyszyły uczestnikom spotkania. Zapytaliśmy rodzinę powstańca styczniowego, jak nawiązał się ich kontakt z Anna Błachucką oraz jakie są ich przeżycia emocjonalne wobec opowieści o przodkach.

Burmistrz Małogoszcza podkreślał, że książka wskazuje na dużą sumienność w pozyskiwaniu informacji oraz ogromną pasję i wiedzę autorki. Tłumaczył, że historię powstania styczniowego powinien znać każdy.

Historyczne dzieło Anny Błachuckiej spotkało się z dużym uznaniem, a uczestnicy autorskiego spotkania nagrodzili ją ogromnymi brawami. Wszyscy zainteresowani mogą mogą zakupić książkę poprzez strony internetowe.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych