reklama

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: "Mały Strażak", echa koneckiej sesji, ruszył nabór wniosków

Wiadomości Świętokrzyskie: "Mały Strażak", echa koneckiej sesji, ruszył nabór wniosków

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.

Ochotnicze Straże Pożarne mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia jednostek. Trwa nabór wniosków w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych „Mały strażak”. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach do rozdysponowania ma 4 mln zł.

Nie milkną echa wtorkowej sesji Rady Miasta w Końskich, podczas której przewodniczący rady zwrócił uwagę na zaskakująco niską frekwencję wśród radnych. Zdaniem dwóch radnych, którzy rozmawiali z naszą redakcją problem niskiej frekwencji na sesji był znany przewodniczącemu, a mino to sesja została zwołana.

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą już składać wnioski do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych – informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W budżecie na dotacje do zadania w OZE zagospodarowano ponad 448 mln zł.

Wydarzenie rozpocznie pogodna w nastroju Uwertura do opery Akis i Galatea (akis galatea), a następnie melomani usłyszą najbardziej znany spośród koncertów skrzypcowych Wolfganga Amadeusa Mozarta. Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na Wieczór Klasyków. Koncert odbędzie się w piątek, 3 lutego.

W Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie podsumowano dwuletni okres funkcjonowania Świętokrzyskiej Kolejki Wąskotorowej „Ciuchcia Ponidzie”. W spotkaniu uczestniczył członek zarząduwojewództwa świętokrzyskiego Marek Jońca, wojewoda Zbigniew Koniusz, dyrektor Departamentu Przyrody i Klimatu Anna Picheta-Oleś, dyrektor Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych Tomasz Hałatkiewicz oraz przedstawiciele samorządów, zaangażowanych w rewitalizację kolejki.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych