reklama

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Informatyka góruje, LP wspólnie z WOT, Choroszewskiego do przebudowy

Wiadomości Świętokrzyskie: Informatyka góruje, LP wspólnie z WOT, Choroszewskiego do przebudowy

Zapraszamy do obejrzenia środowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

Informatyka ponownie okazała się kierunkiem który najbardziej przyciąga kandydatów do studiowania na Politechnice Świętokrzyskiej. W zakończonej pierwszej turze naboru liczba chętnych ponad dwukrotnie przekroczyła liczbę dostępnych miejsc.

Czwartkowa sesja Rady Miasta w Kielcach zapowiada się na długą i gorącą. W porządku obrad nie brakuje zapalnych punktów, a jako najbardziej interesujące zapowiadają się debaty nad ustaleniem górnych opłat za odbieranie odpadów komunalnych dla przedsiębiorców, podniesienie opłat za parkowanie w centrum Kielc oraz zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Baranówek.

Lasy Państwowe oraz Wojska Obrony Terytorialnej od lat współpracują. W kieleckiej siedzibie świętokrzyskiego Nadleśnictwa ta współpraca została wreszcie oficjalnie sformalizowana.

Sezon wakacyjni trwa w najlepsze. W naszym regionie nie brakuje miejsc do rekreacji. Niemal każde z nich przeżywa prawdziwe oblężenie. Turystów nie brakuje również na koneckiej Sielpi. Tam gdzie są tak duże skupiska ludzi, zwiększona jest również ilość interwencji służb. Nie wszystkie zgłoszenia są jednak zasadne.

Zajęcia plastyczne czy z pantomimy, a także wycieczki po regionie i integracja kulturowa. Wszystko to przygotowało Stowarzyszenie Aktywność Współpraca Rozwój dla ukraińskiej młodzieży spędzających wakacje w Kielcach.

Ulica Choroszewskiego w Suchedniowie przejdzie gruntowną przebudowę. Umowa z wykonawcą została podpisana, jednak prace ruszą z początkiem przyszłego roku. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych