reklama

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Znamy kolejnych kandydatów

Wiadomości Świętokrzyskie: Znamy kolejnych kandydatów

 

Zapraszamy do obejrzenia czwartkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do Rady Miasta Kielce. Wspólnym celem jest połączenie społeczności miasta i zapobieganie wyludnianiu.

Na czwartkowej konferencji prasowej odbyła się prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Świętokrzyskiego w okręgu kieleckim. Gerard Pedrycz, Renata Gruszczyńska, Andrzej Mochoń to trójka która powalczy o głosy w trzecim okręgu wyborczym.

W czwartek o 3.00 nad ranem na przystanku autobusowym w miejscowości Rykoszyn w gminie Piekoszów znaleziono zwłoki 39-letniego mężczyzny. Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Kochanowskiego w Skarżysku-Kamiennej. Prace prowadzone przez Budromost powinny zakończyć się w połowie grudnia bieżącego roku.

Politechnika Świętokrzyska wraz z Miastem Kielce organizuje II edycję kieleckich dni informatyki “AI i Ty”. Już 16-17 kwietnia uczniowie szkół i studenci sprawdzą swoją wiedzę, a także wezmą udział w nocnym Hackathonie.

W Powiecie Skarżyskim zainaugurowano projekt „Dziś uczeń – jutro student”. Pierwsze zajęcia w ramach praktycznych warsztatów i wykładów z zakresu wyboru ścieżek edukacyjnych i zawodowych realizowane były na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Po długim wyczekiwaniu czytelników ukazała się książka Anny Błachuckiej, polskiej autorki opowieści, fraszek, limeryków, czy sonetów - “Rodem z Kozłowa”. To historia powstańca styczniowego Napoleona Zygmunta Rzewuskiego oraz jego rodziny.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych