reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: wyborcze "lokomotywy" PiS-u

Wiadomości Świętokrzyskie: wyborcze "lokomotywy" PiS-u

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich. 

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało „jedynki” w wyborach samorządowych w poszczególnych okręgach. To znane i doświadczone kandydatury, tak o liderach wypowiadała się prezes świętokrzyskich struktur PiS Anna Krupka. Podczas konferencji nie widzieliśmy żadnego parlamentarzysty z PiS. Krzysztof Słoń, który pojawił się na chwilę, nie doczekał końca konferencji.

W poniedziałek 12 lutego Adam Ciok, kandydat na prezydenta Skarzyska-Kamiennej zaprezentował swój komitet wyborczy i pierwsze punkty programu dla rozwoju miasta. W trakcie konferencji ujawniono także pierwsze nazwiska kandydatów do rady miasta.

W sobotę w siedzibie świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej odbyła się debata pod nazwą "Kielce przyszłości”. Spotkanie na temat przyszłości Kielc zorganizowali przedstawiciele świętokrzyskich młodzieżówek. Młodzi do dyskusji zaprosili lokalnych samorządowców.

W niedzielę w lesie na Borze w Skarżysku-Kamiennej obchodzono 84. rocznicę egzekucji na patriotach polskich. Wśród osób licznie oddających hołd zabitym mieszkańcom Skarżyska byli przedstawiciele władz miasta i powiatu Skarżyskiego, delegacja samorządu województwa świętokrzyskiego, parlamentarzyści oraz przedstawiciele zakładów pracy.

W sobotę w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach przysięgę wojskową złożyło ponad 80 ochotników, którzy odbyli turnus dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Nowym żołnierzom towarzyszyła rodzina i przyjaciele.

Podmioty ekonomii społecznej zrzeszają osoby, które działają w zakresie społecznym, kulturalnym i edukacyjnym. W Centrum Targowo-Wystawienniczym Targi Kielce, odbyło się spotkanie integracyjne z kołami gospodyń wiejskich, podczas którego rozstrzygnięto konkurs “Ekonomia społeczna łączy i wspiera”.

W kinie Helios w Galerii Echo odbyła się uroczysta premiera komedii “Sami Swoi.Początek” w reżyserii Artura Żmijewskiego. To zupełnie nowa opowieść o kultowych postaciach Kargula i Pawlaka, których znamy z dużo starszych części filmów. Produkcja opowiada o latach młodości, związkowych perypetiach i początkach konfliktu między sąsiadami.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •