reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Kolejny zastrzyk gotówki i zmiany w radzie nadzorczej Korony Kielce

Wiadomości Świętokrzyskie: Kolejny zastrzyk gotówki i zmiany w radzie nadzorczej Korony Kielce

Zapraszamy do obejrzenia Wiadomości Świętokrzyskich, a w nich:

1.Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył 600 tysięcy złotych dla Korony Kielce, która poprzez swoje działania ma promować województwo. Kwota i tak, nie jest w stanie zapewnić klubowi płynności finansowej. Po konferencji doszło do radykalnych zmian w  klubie piłkarskiego. Nadzwyczajne Zebranie Akcjonariuszy Korona odwołało z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce Piotra Dulnika, który pełnił to stanowisko od 2020 roku. Decyzja spotkała się z bardzo negatywnymi reakcjami.

2. Kids’ Time to Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka. Na Targach Kielce odbyła się 14. edycja wydarzenia, podczas którego blisko 300 wystawców z 12 krajów prezentowało swoje bestsellerowe produkty na pięciu halach.

3.Czy Marcin Stępniewski spróbuje swoich sił w wyścigu o fotel prezydenta Kielc? M.in. o to pytaliśmy senatora Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Słonia. Teraz krótki fragment programu, a na cały Kwadrans Polityczny zapraszamy po WŚ.

4.W Bogucicach, malowniczej wsi w powiece pińczowskim zaaranżowane zostało wyjątkowe miejsce, w którym pielęgnowane są obrzędowość i tradycje wsi z dawnych lat. Dzieje się tak za sprawą jej ambasadorek czyli Stowarzyszenia Ludowego Chata Bogucka w Bogucicach Pierwszych.

5.To co TVŚ zapowiadała już  6 lutego stało się faktem. Grzegorz Dziubek burmistrz Włoszczowy będzie się ubiegał o reelekcję podczas wyborów 7 kwietnia. Swoją deklarację Dziubek przedstawił podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

6.W Bibliotece Uniwersyteckiej UJK odbyło się spotkanie podróżnicze z prof. Danutą Rasałą, autorką wystawy fotograficznej “Piękno etiopskich kobiet” oraz wykładu “Południe Etiopii - ginące tradycje w Dolinie Omo”. Autorka ukazała piękno kobiet, prezentując ich przekrój wiekowy i cechy charakteru, które je wyróżniały. Na prelekcji poprzedzającej wystawę uczestnicy spotkania poznali tradycje i zwyczaje plemion etiopskich.

7.Wydaje się, że problemy z miejskim oświetleniem w Końskich zostaną zażegnane. Został wybrany nowy wykonawca konserwacji oświetlenia. Umowa została podpisana i zacznie obowiązywać od 1 marca. Przed nową firmą nie lada problem.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych