reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: bezlitosna biurokracja, Kielce Europejską Stolicą Kultury 2029, nowy sprzęt w KCK

Wiadomości Świętokrzyskie: bezlitosna biurokracja, Kielce Europejską Stolicą Kultury 2029, nowy sprzęt w KCK

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.

Nie boimy się ludzi, chętnie się z nimi przy każdej okazji spotykamy – powiedział na naszej antenie przewodniczący świętokrzyskich struktur PO w regionie Artur Gierada, odpierając w ten sposób zarzuty, że przedstawiciele partii nic nie robią. Gierada przyznał, że regionalne delegatury w Końskich i Jędrzejowie mają się dobrze.

20-letni Piotruś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Największym problemem jest jego leczenie odkąd skończył 18 lat. Chłopiec fizycznie jest dzieckiem, a wobec prawa jest dorosły, dlatego powinien być hospitalizowany w przychodniach dla osób pełnoletnich i tutaj zaczynają się schody. System biurokratyczny jest bezlitosny. Mama szuka pomocy w prywatnych gabinetach dla najmłodszych pacjentów, ponieważ nie ma szansy na porady w publicznych poradniach dziecięcych. „Chcemy tylko opieki medycznej dla naszych dzieci” – mówi pana Anna Nowak.

Rusza kampania wizerunkowa projektu "Kielce Europejską Stolicą Kultury 2029". Zaprezentowano logo, które ma kojarzyć się z przemysłowym charakterem regiony. Pod koniec marca gotowa będzie robocza wersja wniosku aplikacyjnego. W poparcie inicjatywy włączył się Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz i Starachowice.

Wszystko na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej. Kieleckie Centrum Kultury ma nowe nagłośnienie i oświetlenie. Sprzęt zakupiono w ramach dotacji z projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wsparcie wyniosło 230 tys. zł.

W czwartek Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 38 – letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo swojej matki. Do zdarzenia doszło we wtorek 10 stycznia w mieszkaniu przy jednej z buskich ulic.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •