reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: walka o in vitro, sezon na studniówki, rocznica Powstania Styczniowego

Wiadomości Świętokrzyskie: walka o in vitro, sezon na studniówki, rocznica Powstania Styczniowego

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.

Na zaproszenie świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w Kielcach gościły Małgorzata Kidawa-Błońska i Małgorzata Rozenek- Majdan. Obie panie wraz z lokalnymi działaczami PO zbierały podpisy pod obywatelskim projektem powrotu programu in vitro do finansowania z budżetu państwa. Program został zawieszony przez PiS w 2016 roku.

Minęły 72 lata od aresztowania ordynariusza kieleckiego, Czesława Kaczmarka. Z tej okazji przed pomnikiem obok katedry złożono kwiaty. Wspominano niezłomną postawę księdza biskupa i hard ducha gdy komuniści próbowali zniweczyć ideały kieleckiego biskupa.

W sobotę na studniówce bawiły się dwie klasy z Zespołu Szkół Samochodowo – Usługowych im. Władysłąwa „Oseta” Wasilewskiego w Skarżysku-Kamiennej. Bal maturalny zorganizowano w hotelu Resident w Suchedniowie. Zobaczmy relację z tego – ważnego dla szkoły – wydarzenia.

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie otwarta została wystawa 160. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO. Zryw niepodległościowy w malarstwie, grafice i literaturze. Otwarciu towarzyszyła młodzież koneckich szkół średnich, co pozwala mieć nadzieję, że temat najdłuższego powstania w dziejach Polski, zostanie utrwalony w pamięci kolejnego pokolenia.

To nowa inicjatywa. I Marsz Szlakiem Powstańczym wyruszył z Jędrzejowa w160. Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego. Przed wyruszeniem w trasę złożono wiązanki na grobach powstańców, bo po krótkiej chwili wyruszyć na szlak do Cierna – Żabieńca.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych