reklama

reklama

 

/>

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Ludowo i ekologicznie oraz ranking LGBTQ+

Wiadomości Świętokrzyskie: Ludowo i ekologicznie oraz ranking LGBTQ+

Zapraszamy do obejrzenia wtorkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

Znamy wyniki rankingu szkół przyjaznych LGBTQ+ w naszym województwie. Właśnie został opublikowana Świętokrzyska Mapa Równości. Jakie placówki oświatowe z naszego województwa znalazły się już w 5 edycji rankingu szkół przyjaznych LGBTQ+ w naszym regionie? Najświeższe dane przedstawi państwu Patrycja Gruszczyńska.

Za nami XVI Jarmark Świętokrzyski, który w ubiegłą niedzielę przyciągnął tłumy turystów na Święty Krzyż. U stóp klasztoru rozbrzmiewała ludowa i góralska muzyka. Nie zabrakło także stoisk z regionalnymi przysmakami oraz rzemiosłem artystycznym.

We wtorek 23 maja uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpili do pierwszego z trzech egzaminów ósmoklasisty. Odwiedziliśmy szkołę Podstawową nr 13 im. Władysława Jagiełły w Kielcach. Tam wszystko przebiegało zgodnie z planem.

Już w poniedziałek radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego spotkają się w gmachu kieleckiej filharmonii na kolejnej sesji. Do rozpatrzenia będą mieli 18 nowych projektów uchwał.

W każdej gminie, przy każdej szkole w województwie świętokrzyskim mają powstać hale sportowe i zadaszone obiekty. Program Olimpia zawitał do Jędrzejowa.

Pozostańmy jeszcze w Jędrzejowie. W minioną sobotę przy Zespole Szkół numer 1 w odbył się ekologiczny piknik „Zieleń to życie – Zero Waste” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe. Podczas wydarzenia przeprowadzono także powiatowy etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Już za tydzień, 30 maja odbędą się dwa spektakle szkolne „Alicji w Krainie Czarów” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. Przedstawienie zostanie wystawione na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych