reklama

reklama

 

reklama

 

/>

reklama

reklama

 

/>

Prowadzili pojazdy, mimo sądowego zakazu

Prowadzili pojazdy, mimo sądowego zakazu Prowadzili pojazdy, mimo sądowego zakazu

Policjanci często zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują samochodami, pomimo ciążącego na nich wyroku sądowego o zakazie prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Do takich dwóch sytuacji doszło wczoraj na terenie ostrowieckiego powiatu. Przypominamy, że za złamanie takiego zakazu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Wczoraj kwadrans przed godziną 11.00 na ul. Żabiej w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z miejscowej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Po chwili okazało się, że siedzący za kierownicą, 45-letni ostrowczanin posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który wydał Sąd Rejonowy w Opocznie.

Tego samego dnia, kilka minut po godzinie 17, w miejscowości Grzegorzowice policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW, którego kierujący jechał o 43 km/h za szybko. Za popełnione wykroczenie 45-letni mieszkaniec gminy Waśniów został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Jednakże sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierowca BMW posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Obaj mieszkańcy naszego powiatu odpowiedzą wkrótce za popełnione przestępstwa przed sądem.

Warto pamiętać, że:

Zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem.

Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?

Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego.
W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych