reklama

reklama

/>

Rozstrzygnięto konkurs "Pomysł na innowacyjny biznes"

Rozstrzygnięto konkurs "Pomysł na innowacyjny biznes"

We wtorek podczas uroczystej Gali w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego poznaliśmy wyniki Konkursu "Pomysł na innowacyjny biznes". Laureaci odebrali nagrody, listy gratulacyjne oraz zaprezentowali swoje inicjatywy, dzięki którym wygrali konkurs.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Katarzyna Burzyńska, która zajmuje się szyciem ubranek, zabawek i akcesoriów dla dzieci, laureatem drugiego miejsca został Cezary Migus z pomysłem na eksport i import owoców, natomiast trzecie miejsce zajęła Irmina Kurowska – pomysł dotyczył carvingu.

Konkurs skierowany był do osób bezrobotnych, zarejestrowanych jako bezrobotne w urzędach pracy z terenu województwa świętokrzyskiego, absolwentów szkół średnich i wyższych tj. I, II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu oraz studentów ostatniego roku studiów wyższych tj. ostatniego roku studiów licencjackich lub magisterskich.

- Podjęliśmy takie inicjatywy, które dla was także są innowacyjne. Przykładem tego jest właśnie rozstrzygnięcie tego konkursu, które ma pokazać, że są w naszym powiecie mieszkańcy z inicjatywą – mówi Roman Białek, dyrektor PUP w Skarżysku-Kamiennej.

Wymogiem wzięcia udziału w konkursie było prowadzenie działalności gospodarczej na terenie powiatu skarżyskiego. W ramach konkursu, firmy będą miały możliwość w pierwszej kolejności rozpocząć działalność na terenie Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego.

Konkurs "Pomysł na innowacyjny biznes" jest inicjatywą realizowaną przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Fundację Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach oraz Powiatowy Urząd Pracy. Miał na celu promowanie postaw przedsiębiorczych, opartych o innowacyjne pomysły.

- To inicjatywa, która pozwala na ogłoszenie konkursu, aby wyzwolić inicjatywy wśród ludzi, którzy posiadają wiedzę, posiadają chęć, a czasem nie mają środków - stwierdza Jerzy Żmijewski.

Laureaci otrzymali z rąk starosty skarżyskiego oraz dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy nagrody rzeczowe i pamiątkowe grawertony. Listy gratulacyjne i upominki wręczył Kazimier Kotowski - Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Cezary Mielczarz Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. To nie wszystko, nagrodzeni mogą dodatkowo liczyć w przypadku, gdy miejsce siedziby lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej będzie znajdować się w Skarżyskim Inkubatorze Technologicznym, na zwiększone ulgi za ulokowanie firmy w SIT.

Oprócz nagród rzeczowych Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej gwarantuje Laureatom Konkursu, którzy są zarejestrowani jako bezrobotni w PUP Skarżysko-Kamienna, możliwość otrzymania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •